Сторінка:Герасимович. Життя й відносини на Радянській Україні. 1922.pdf/91

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Польщі (королівства, буржуазної, демократичної чи комуністичної, — бо це не зміняє самої сути річи!) не говорячи вже, щоб хотів з кимсь боротися, за цю справу та пролляти “хоч би одну каплю крови!…

Коли Карпатський так розпинається за комуністичною робітничою партією Польщі, „тої з ідеолоґічного боку найсильніщої секції III. Інтернаціоналу“, то певно знає, а скоріще повинен би знати, як відноситься до українського питання саме та польська секція III. Інтернаціоналу. А коли він цю справу умисне, чи з незнання промовчав, то я поможу:

Отже в Москві, в самому серці сучасного комунізму, виходить орґан польської секції III. Інтернаціоналу п. з. „Komunistyczna Trybuna“. Саме в тому приблизно часі, коли відбувалися страйки в Лодзі, Домбровській Паланці і других промислових центрах Польщі і на робітничих сходинах ухвалювано „для ефекту“ нічим нікого не обовязуючі і з практичного боку банальні резолюції в виді свого рода протесту проти колонізації Східної Галичини і Волині — обговорювала „Komunistyczna Trybuna“ між иншим і українське питання. Аґресивно-імперіялістичний тон зовсім не ріжнився від такогож тону вшехполяків в ролі Дмовського, чи реакціонерів в роді Ґрабського, а саме офіціяльний орґан поль-