Сторінка:Герман Ґортер. Світова революція. 1922.pdf/13

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
 
РОЗДІЛ ПЕРШИЙ.
 
Неминучість Світової Революції.

Яко наслідок першої світової війни насувається світова революція. Мов страшенний ураган, що, перелітаючи крізь лісові простороні, нагинає на всі боки стовбури дерев, так і світова війна роскидала пролєтарську масу в ріжні напрями.

Цілими роками проваджено було хибну пропаґанду за реформи, і тому заплющувано очі на небезпеку імперіялізму й майбутньої війни. Обдурений своїми правительками, зраджений своїми ватажками, світовий пролеєтаріят опинився в руках імперіялізма і попав у пащу світової війни.

Та робітники переможуть усі труднощі й знову в повній єдности поведуть боротьбу.

Війна може тягтися й відбуватись тільки наслідком роз'єднаности робітників цілого світу.

А після того, як европейський і американський пролєтаріят, та насамперед німецька робітнича кляса, зрадили Російську Революцію, нам стає ясним, що всяка пролєтарська революція мусить остаточно впасти, коли міжнародній пролєтаріят не виступить одностайним фронтом проти світового імперіялізму.

Революція наближується наслідком першої світової війни. Пролєтаріят Европи й Америки повстане проти імперіялізму й по довгій і завзятій боротьбі положить край його пануванню. Та імперіялізм годі подоліти без повалення капіталізму.

Майбутній бій, грядуща революція є також соціяльна революція, революція для соціялізму. І революція европейського й американського пролєтаріяту остаточно встановить соціялізм по цілому світу.

Тому грядуща революція буде не тільки революцією Европи й Америки, а світовою революцією.

На плечах усіх щирих революціонерів лежить завдання дослідити умовини цієї соціялістичної революції, загодя до неї підготовитися й накреслити інтернаціональну проґраму наших домоганнів.