Сторінка:Гнат Хоткевич. Григорій Савич Сковорода (український фільософ). 1920.pdf/148

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

знаєте як нещасливі ті, що блаженство своє на зовнішніх церемоніях засновують, а життя своє ведуть по своїх прихотях? А прихоті то єсть — прелюбодіяння, блуд, нечистота, студодіяння, идолослуження, чародійство, ворожнеча, заздрість, злість, роспалення, соблазни, єресі, убийства, пьяничення, безчинство і подібне сьому. Всяка річ, яка не веде ні до чого тайного, є плотською. А отже знаходяться такі сиві голубчики, що душі свої, дім свій ставлять на піску, як на льоду, надіючися на пісок, а не на камінь твердий і цілий, тоб-то на камінь заповідей Господніх.


X.

(З листа до невідомого).

Захотілося міні трошки з вами поговорити. Чи примітили ви що друг у відсутности подібен до музикального інструмента — здалеку звучить приємніше? Дай Боже й нам взаімним брянчанням веселити наші внутрішні вуха симфонією на тему: хваліть Господа, бо він благ.


XI.

(З листа до невідомого).

Під „ділами закона“ треба розуміти обряди. Вони завжди знаходяться в Божій істині, будучи німим начерком Духа Святого. Ними печатається виконання закона, котрого вони суть де-якою частею. Їх треба виконувати, бо вони з часом можуть вселити в серце ясне розуміння вищої користи й щастя істинної людини. Наприклад — уживання паски єсть то обряд, обрізання теж, заборона свиного мьяса, обмивання водою і т. д. без кінця. Се все називається законом тому, що, закриваючи й назнаменовуючи таємний Закон Божий, сі обряди,