Перейти до вмісту

Сторінка:Грінченко Б. Батько та дочка (1927).pdf/31

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

нула з ляку: за ввесь час, відколи роблено, вода подалась тільки як на піваршина. Знесилена сіла вона на ту каменюку, де й учора сиділа. Та вона не хотіла коритися тій несилі, вона хотіла бути тут, дожидатися й діждатися.

І вона сиділа. Працювали, розмовляли, метушились робітники, плюскала вода, бухтіла парова машина, але все це Маруся мало й помічала. З німою тугою не спускала вона очей з ями, повної води, і ждала. Чого вона могла ждати?

Так минув день, а Марусина постать усе маячіла на каменюці. Робітники вже не прогонили її. Їм було жалко дивитися на цю дівчину, таку без краю сумну, що здавалось, то живий жаль, живий сум прийшов у тілі людському та й сів отут на камені, нагадуючи людям про те нещастя, про те горе, яке ховалося там глибоко попід землею, заховане, запечатане цією каламутною водою. Вони давали їй їсти, та вона не схотіла. До неї прибігала Галька, приходила Горпина, — та жінка, що вчила її шити, — вона ледве промовила з їми кільки слів. Горпина хотіла взяти дівчину з собою, та Маруся не пішла. Одначе Горпина примусила її ззісти пиріжок, що принесла їй з дому.