Сторінка:Декалог українського націоналіста (1948).pdf/8

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

ять опущені, або занедбані. Використай всяку можливість, щоб разом з народом пережити як слід веселі чи сумні хвилини тих святочних днів.

4. Наша боротьба триває від віків. Найбільші успіхи в цій боротьбі осягнув наш народ за часів князя Володимира Великого. На широких просторах повстала могутня Київська держава, що її кордони були укріплені потужніми валами і лицарськими залогами. Столиця Української Держави — Київ, пишався золотоверхими будівлями, був вогнищем культури на Сході Європи, торговельним і комунікаційним осередком на Захід і Схід. Слава та велич і могучість Княжої держана лунала по цілому світі: володарі чужих держав нав'язували дипломатичні і родинні зносини. Як символ цієї величі української соборної державності був золотий Тризуб, що його прийняв князь Володимир за державний герб. За таку могутню і соборну Україну, за справу Володимирового Тризуба йшли в походи княжі вої, козацькі полки і нові армії.

Отже гордись славним минулим наших предків, гордись, що Ти є українець бо перед Твоєю Нацією велике майбутнє. Ніколи українець не був рабом, ніколи не просив ласки ворога, ніколи не кинув з рук меча, ніколи не відрікся свого народу. Ціни й шануй свій народ, свою мову, історію, культуру і землю. Хто гордий із себе і своєї нації, ніколи не зрадить її, не піде на службу ворога. Він буде з найвищою посвятою працювати для Великої Справи, а коли прийде потреба, пролляє свою кров. Служба для цієї Справи творить Тебе повною, вартісною людиною, оздоровляє, веде до ясних чинів і слави.

Виконуй кожний наказ так, щоб це свідчило про Тебе, як гідного нащадка великих князів. На кожному кроці між своїми і чужими, в селі і місті, пам'ятай, що Ти є носієм української культури, величі і слави.