Сторінка:Джек Лондон. Смок Беллю (1948).djvu/104

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

лося, коло сотні собак гризлося тут  Проміж них вовтузилися люди, що, розплутуючи їх, били ломаками. Мимохіть кинувши оком, він здивувався, бо побачив таке, що можна порівняти хіба з гротесками Доре. Стрибнувши вниз, він опинився на добре натертій санковій дорозі і зробив це гаразд. Тут, на добре втоптаній площині, біля вузької стежки, санки і люди чекали на бігців, що були ще позаду. Ззаду донеслось скавчання і біганина собак, і Смок ледве мав час відскочити осторонь, у глибокий сніг. Санки проскочили, і він побачив чоловіка, що, стоячи навколюшках, щось вигукував, наче божевільний. Тільки-тільки сани від'їхали, як мусіли спинитися під галас баталії. Роздратовані собаки, що запряжені чекали на бігунів, розсердилися на тих, що видерлися наперед. Вирвавшися з рук, вони кинулися на них 

Смок метнувся, щоб обійти їх. Він побачив зелений ліхтар фон Шредера, а трохи далі червоний, що означав його власну запряжку.

 Смоку, ідіть сюди, ідіть сюди! Гей, Смоку, сюди! — почув він Шорті, що стурбовано гукав на нього.

— Йду! — гукнув він.

При червоному світлі він міг побачити, що сніг був покопирсаний і потоптаний, і по важкому віддиху свого товариша він догадався, що і йому довелося витримати баталію. Він кинувсь до санок і за мить уже впав на них. Батіг Шорті ляснув, і одночасно він гукнув:

— Рушайте, чорти! Ну!

Собаки рвонули упряж, і санки раптом вискочили наперед. Це були здоровезні собаки — прим'єрована Гансонова запряжка з Гудзонової затоки — і Смок вибрав для першого перегону, що складався з десятьох миль по Моно (то був важкий, покарбований шлях рівниною до гирла) і перших десятьох миль Юконом 

— Скільки попереду? — спитав він.

— Мовчіть і бережіть свій дух, — відповів Шорті. — Гей, звірі! Вперед! Вперед!

Він біг позаду санок, тримаючися за коротку мотузку, Смок не бачив його, так само, як не бачив і санок, що на них він, простягнувшися, лежав. Вогні лишалися по заду, а вони неслися крізь темряву з найбільшою швидкістю, на яку тільки здатні собаки. Морок був такий густий, що здавалося — ніби його можна намацати.

Смок відчув, що сани трохи збочили, і спереду дійшло гарчання