Сторінка:Дікенс К. Оліверъ Твістъ (Львів, 1891).pdf/312

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

— Простѣть!  сказавъ Джекъ, — оглядаючись розсѣяно. — Чи вы до мене говорили?

— Ваше благородіє, — замѣтивъ ключникъ — я ще въ своѣмъ житю не видѣвъ такого молодого архиго̂льтая. Чи маєшь що сказати, хлопче?

— Нѣ, — о̂дповѣвъ майстеръ — тутъ не скажу нѣчого; се не до̂мъ справедливости а и мо̂й адвокатъ снѣдає нинѣ рано у віцепрезидента низшои палаты. Але мы ще, т. є. я и о̂нъ, поговоримо де инде зъ одною дуже знатною особою; тогды ажь будуть судови̂ перуки нарѣкати, чому на свѣтъ прийшли, або чому ихъ слуги не повѣсили, закимъ мали зо̂ мною процесуватись. Я хочу —

— Най перевезесь, до вязницѣ зъ нимъ — вывести єго! — крикнувъ судовый писарь.

— Ходи сюда хлопче, — сказавъ ключникъ.

— Иду вже,  сказавъ майстеръ, выгладжуючи рукою капелюхъ, а пото̂мъ звернувъ ся до лавы судьѣвъ: — Нѣчо вамъ не поможе, панове, хочь бы и якъ вамъ маркотно було. Я милосердя надъ вами не буду мати, анѣ за гро̂шь. О̂дпокутуєте вы менѣ за те, и я за жадни̂ грошѣ не хотѣвъ бы бути на вашо̂мъ мѣсци. Я васъ не зво̂льню, хочь бы вы мене о те на колѣнахъ просили. Возьный, веди мене до вязницѣ!

Ключникъ взявъ єго за ковнѣръ; Джекъ грозивъ, що о̂ддасть справу до парляменту, а пото̂мъ зъ великимъ вдоволеньемъ усмѣхнувъ ся до ключника.

Якъ лишь Ной побачивъ, що вже єго ведуть до вязницѣ, побѣгъ назадъ до пана Бетса. Той скрывъ ся въ яко̂мсь о̂дповѣдно̂мъ сховку и показавъ ся ажь тогды, коли побачивъ, що нѣхто не йде за єго знакомымъ. Скоро по̂йшли оба до дому, щобы Фажинови подати радо̂ст-