Сторінка:Журнал «Архіви України». Випуск 1-3 (249). 2002.pdf/134

Матеріал з Вікіджерел
Сталася проблема з вичиткою цієї сторінки

проректори на той час мали кафедри. Вважав, що не зможу приділяти їй належну увагу і тому запропонував кандидатуру Володимира Замлинського, якого знав ще з Луцька, де він завідував партійним архівом області, а згодом був переведений до Партархіву Інституту історії партії ЦК КП України. Він став ученим секретарем Інституту, захистив докторську дисертацію, зарекомендував себе як солідний дослідник джерел і знавець архівів.

Ми не помилилися. В. Замлинського добре прийняв колектив факультету, університету загалом, він активно долучився до роботи кафедри, а я, зі свого боку, підтримував його починання, допомагав. Після передчасної смерті В. Замлинського В. Скопенко і декан історичного факультету А. Слюсаренко знову запропонували мені цю посаду. І так з листопада 1994 р., після обрання на вченій раді університету, майже вісім років завідую кафедрою. Багато цінних порад щодо її розбудови отримав від нині вже покійного професора Марка Варшавчика, який був знаним архівістом і джерелознавцем. Було зміцнено склад, переглянуто структуру і навіть змінено назву кафедри, що зумовлювалось її новим завданням як випускової для спеціальності “Архівознавство”. Вчена рада університету підтримала нашу пропозицію, і з 1996 р. кафедра отримала нову назву: архівознавства та спеціальних галузей історичної науки. Ця назва більшою мірою відбиває зміст роботи кафедри, оскільки, окрім суто архівознавчих предметів, забезпечує викладання таких галузей історичної науки, як історіографія та джерелознавство, а також цілого циклу спеціальних історичних дисциплін (сфрагістика, геральдика, палеографія, хронологія, ономастика і т. д.).

І все ж, домінуюче місце в роботі кафедри посідають архівознавчі дисципліни, передусім такі: історія і теорія архівної справи, археографія, історія державних установ, архівна система, Національний архівний фонд, зарубіжні архіви та ін. Читаючи історіографічні дисципліни, я особисто підготував кілька професійно орієнтованих курсів: “Архівна система України”, “Менеджмент архівної галузі”, “Джерела з історії української державності”, “Джерела з історії українського руху опору” та ін.

Працювати на кафедрі були запрошені доктори історичних наук професор М. Г. Щербак та Б. В. Корольов (він тепер уже на пенсії), викладач М. Палієнко (тепер доцент).

Ви запитуєте, як мені працюється? Скажу однозначно: цікаво, творчо, напружено. Архівістика виявилася для мене захоплюючою