Сторінка:Журнал «Архіви України». Випуск 4-6 (250). 2002.djvu/220

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сталася проблема з вичиткою цієї сторінки

Делегати знову звернулися до досвіду тихоокеанського відділення PARBICA, яке ще минулого року презентувало порівняльний огляд архівного законодавства регіону. У поширеному серед делегатів переліку національних веб-сайтів з оглядом архівного законодавства відсутні відповідні розділи по таких країнах, як Греція, Португалія, Люксембург, Албанія, Білорусь, Болгарія, Латвія, Польща, Румунія, Росія, Швеція, Туреччина, Україна та ін. Очевидно, проблема у відсутності або недостатній інформативності англомовної частини сайтів з оглядом архівного законодавства.

Генеральний інспектор Директорату французьких архівів Жан Лепот'є окреслив перспективи спільного проекту EURBICA та Комітету з правничих питань МРА щодо створення єдиної бази даних архівного законодавства країн — членів EURBICA. Презентацію бази передбачається провести під час Конгресу у Відні (2004). Членам EURBICA рекомендовано подати свої пропозиції до проекту.

Генеральна дирекція польських архівів провела презентацію нової інтерактивної веб-сторінки на офіційному сайті “Спільна архівна спадщина” (“Common Archival Heritage”) і запросила до участі в її супроводі всі зацікавлені країни.

Заслухано й обговорено звіт Патрика Каделла, посла Відділення в Раді Європи та Європейському Союзі. Основні питання: Рекомендації Ради Європи з доступу до офіційної інформації (2001); інформація про т. зв. “Чорну книгу” — Звіт про архіви Європейського Союзу (1994) (ідеться про нове видання Звіту); гармонізація архівного законодавства; програми оцифровування архівів ЄС.