Сторінка:Журнал «Краєзнавство», 1927. – Ч. 1.pdf/30

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

№ 1

25

Життя краєзнавчих організацій


розмірів як приладь виробництва, так і різних речей виробу.

3. Обстежено с. Барашівку, головним чином різні види місцевої обробки дерева; до обстеження додано фотографії, малюнки та рисунки; наслідки обстеження зафіксовано на 80 сторінках.

4. Обстежено с. Великий-Шумськ, теж з додатком фотографій та малюнків.

5. Обстежено (в жовтні 1926 р.) Ксаверівську Комуну Волинської округи й видано 7 примірників цього обстеження, з них три примірники з фотографіями; обстеження зафіксовано на 92 сторінках.

6. Проведено й упорядковано наслідки педагогічної екскурсії до с. Великого-Шумська, що провадилася з метою розробки на місці краєзнавчого матеріялу в звязку з комплексами Порадника „Садиба й свійські тварини“ та „Надра землі“.

Крім того під керовництвом управителя Технікума Постоєва П. Г. та завід. етногр. відділом Волинського музею В. Г. Кравченка, проведено з учителями-райінструкторами обстеження с. Станишівки Іванівського р., Вол. округи, та викладовцем Технікуму, т. Постоєвим написано, а Окрметодкомом видано книжку „Волинська округа“, підручник із краєзнавства для учителів трудшкіл Волині, ст. 92.

П. Постоєв.

Дніпропетровська округа.

Новомосковський Педагогічний Технікум вже два роки провадить вивчення м. Новомосковська та його району силами студентів та викладачів Технікума. Праця начата з власної ініціятиви і ведеться цілком

самостійно, тоб-то власними силами розроблений загальний план вивчення, в міру потреби розробляються детальні програми, вишукуються й випробуються на практиці методи колективної краєзнавчої праці. Складено й передано до Українського Комітета Краєзнавства два збірники. В одному зібрані матеріяли що до економіки району, в другому — великий матеріял по місцевому фолькльору. З наступної весни передбачається природничо-історичне вивчення району, для чого вже підготовлюється програми, а також переводиться інструктаж студентів.

Ізюмська округа.

З січня місяця 1920 р. в м. Ізюмі виник округовий музей, який поставив своїм завданням збірати матеріяли, що характеризують природу, історію, археологію, побут, економіку й культуру Ізюмщини. Завідателем музею, археологом М. В. Сібільовим в 1925 і 1926 р.р. надруковані два випуски „Старовинности Ізюмщини“, де вміщено наслідки археологічних досліджень в басейні річки Донця.

В листопаді минулого року склалося тимчасове округове бюро краєзнавства, яке виділило організаційну групу для заснування Ізюмського Округового Краєзнавчого Товариства. На початку роботу організаційної групи гальмувало відсутність зразкового статуту краєзнавчого товариства, але останній вже надіслано з УКК, і товариство може приступити до роботи.

Коростенська округа.

З 1923 р. в м. Коростені заклався музей, який поставив своїм завдан-