Сторінка:Журнал «Краєзнавство», 1927. – Ч. 1.pdf/37

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


Бібліографія.


Краєзнавча бібліографія.

Доводиться стверджувати (та цього й сами краєзнавці не зрікаються), що краєзнавча свідомість серед краєзнавців УСРР дуже незначна. І листи з низових краєзнавчих організацій, і стан їх на місцях як-най­ краще доводять це, викриваючи серйозну галузь роботи для різних ступенів організованого краєзнавства на Україні. Через незначну матеріяльну спроможність сучасного краєзнавця, йому, незалежно від того, якої наукової кваліфікації він буде, дуже мало відомі праці з тих, що дають розуміння краєзнавства, його методів як і тих, що подають про самі на­слідки вивчення якогось краю.

Ось тут і виростає потреба розпочати краєзнавчу бібліографію.

Ураховуючи це, Український Комітет Краєзнавства відводить у жур­налі для питання краєзнавчої бібліографії окремий відділ. Цей відділ міститиме такий матеріял: статті з питань організації краєзнавчої бібліо­графії по наших українських краєзнавчих об'єднаннях, огляди та ре­цензії на книжки та статті з поля краєзнавства взагалі, його методики зокрема та краєзнавчих праць, розроблених в прикладанні до певного краю. Останнє буде довідковою літературою для наших краєзнавців, а разом і зразком (з відповідною оцінкою) краєзнавчої роботи. Таким чином, розуміючи всю вагу заведення систематичної краєзнавчої бібліографії на Україні, як виходного пункту до краєзнавчої роботи ми й розпочинаємо свій відділ з першого ж числа журналу.

Бібліотечка для початкуючого краєзнвця.

Відчуваючи потребу в краєзнавчій літературі, наші організації часто звертались до У.К.К. з проханням порадити якийсь список книжок, що складали б певний краєзнавчий, так би мовити, мінімум. Нині Комітет вирішив систематично рекомендувати краєзнавчим організаціям список книжок з поля краєзнавства. Треба, щоб і на-далі наші товариства звер­талися до Комітету в різних бібліографічних питаннях, починаючи від запитів про окремі книжки, й кінчаючи вимогами на складання зразкових бібліотечок (навіть включаючи виконання замовлень на виписку літератури). Останнє допоможе налагодити постачання літературою, як і сприятиме її здешевленню.

Наші краєзнавчі організації мають дуже незначні засоби до придбання книжок. Тому найбільше вимог було на бібліотечки на 5 — 6 карбованців.