Сторінка:ЗЗ УРСР 1930.pdf/640

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


самодіяльності й ініціятиви в соціялістичному будівництві, для посилення боротьби з бюрократизмом та тяганиною і на виконання постанови Центрального виконавчого комітету і Ради народніх комісарів Союзу РСР з 23 липня 1930 року «Про ліквідацію округ» (Зб. зак. СРСР 1930 р. № 37, арт. 400), Всеукраїнський центральний виконавчий комітет і Рада народніх комісарів УСРР постановили:

I.

1. Адміністративно-територіяльний поділ Української соціалістичної радянської республіки на округи скасувати з 15 вересня 1930 року і округові виконавчі комітети розпустити.

Увага. Час і порядок ліквідації округових органів Народнього комісаріяту військових і морських справ СРСР, Народнього комісаріяту юстиції УСРР та Державної політичної управи УСРР визначається в спеціяльній постанові.

2. З 15 вересня 1930 року на території Української соціялістичної радянської республіки встановити 503 окремі адміністративні одиниці, а саме:

а) 1 Автономну молдавську соціялістичну радянську республіку в складі 11 існуючих районів;

б) 18 міст, вилучених на окремі адміністративно-господарські одиниці, підпорядковані безпосередньо центрові: Харків, Київ, Одеса, Дніпропетровське, Миколаїв, Сталіне, Полтава, Житомир, Луганське, Зінов'ївське, Кременчук, Херсон, Вінниця, Запоріжжя, Бердичів, Дмитріївське, Суми, Маріюпіль;

Увага. Усі інші міські ради, що залишаються на території УСРР, підлягають відповідним районним виконавчим комітетам, за винятком тих, територія яких підпорядковується міським радам, вилученим на окремі адміністративно-господарські одиниці.

в) 484 райони, що розподіляються за кількістю населення, перспективами зросту,