склався з ініціяторів українського гуртка, що в кінці липня р. 1917 був ліквідований, а натомість повстала „Громада полонених старшин Українців табору Йозефштадтського“; треба було з більшої частини змосковщених старшин підготовити кадр українських старшин націоналістів. Тоді ж і виникла думка про організацію в Австро-Угорщині з полонених військової частини, для осягнення якої почалась підготовча праця.
Головними діячами в таборі Йозефштадтському були: підполковник Перлик, сотник П. Ганжа, сотник Байко, хорунжі: Сич, Букшований, Прохода, Курило, Скарженовський, Й. Мандзенко й инші. З великим запалом працював цей гурток: читались лекції з українознавства на найріжнородніші теми, видававсь тижневик „Наш голос", була закладена українська бібліотека, яка в грудні р. 1917 мала до 1500 томів, взагалі ж увесь час велась підготовка в суто-національному дусі.
На початку лютого р. 1918 склалась між Українською Центральною Радою й Австрійським Урядом угода про організацію в Австрії з полонених Українців дивізії. В імені Української Центральної Ради була видана відозва до всіх полочених Українців про вступ до формуємої дивізії для захисту України від ворогів.
Ця відозва —наказ через Австрійське Військове Міністерство —була одержана одночасово в таборах Йозефштадтському й Фрайштадтському. Мрії полонених перетворились у дійсність. Настав час перевести іспит зробленій праці й виявити реальну силу.
12 лютого р. 1918 на урочистих загальних зборах громади старшин-Українців табору Йозефштадтського і всіх існуючих організацій, з Українською Головною Радою на чолі, в таборі Фрайштадтському було ухвалено: негайно вступити до української дивізії, що мала формуватися. Обидва табори обмінялись телеграмами про свої постанови.
Т-во „Січ“ імени гетьмана П. Дорошенка, в кількості 960 чоловіка, як військова частина, вже була готова, бракувало тільки старшин.
14 лютого з табору Йозефштадтського виїхав до Фрайнштадту сотник Ганжа зі старшинами Байком, Сергієвським, Михальчуком і Сичем для прийняття зформованого з Т-ва „Січ“ 1-го Козацько-стрілецького куріня.
15 лютого з того ж Йозефштадтського табору 25 старшин, під проводом підполковника Перлика, виїхали до м. Володимира-Волинського для формування там з численних робочих команд на Волині 2-го Козацькострілецького куріня.
18 лютого 1-й Козацько-стрілецький курінь в таборі Фраштадтському був цілком сформований і, під командою сотника Ганжі, виїхав до м. Володимира-Волинського, де і мало провадитись формування дивізії. По виїзді цього куріня, в Фрайштадті почалась надзвичайно інтенсивна праця
76