Сторінка:Збірник Законів та розпоряджень робітничо-селянського уряду України за 1929 рік. Відділ 1. Ч. 1-13.pdf/280

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


женням прав авторів. За авторами занесених у згаданий збірник творів зберігається право випускати ці твори в інших виданнях, оскільки інше не встановлено в договорі з упорядником збірника.

7. Автор має виключне право під своїм ім'ям або під умовним ім'ям (псевдонімом) чи без зазначення імени (анонімно) випустити в світ свій твір і протягом встановленого законом реченця відтворювати і розповсюджувати його всіма дозволеними законом способами, а так само добувати всіма законними способами майнові вигоди із названого виключного права.

8. Авторові невиданого драматичного, музичного, музично-драматичного, пантомімного, хореографічного й кінематографічного твору належить виключне право на прилюдне виконання його твору.

Щодо невиданих, проте, виконаних прилюдно хоч би один раз творів перелічених категорій, Народньому Комісаріятові Освіти УСРР належить право дозволяти прилюдно їх виконувати й без згоди автора, виплативши авторський гонорар порядком, встановленим в арт. 29 цієї постанови.

Автор виданого твору одної з зазначених категорій не має права забороняти виконувати його прилюдно, проте, має право, крім випадку, передбаченого в п. «9» арт. 9, одержати авторський гонорар.

9. Не вважається за зламання авторського права:

1) передклад чужого твору на іншу мову;

2) користування чужим твором для складання нового твору, що різниться від нього по суті, з тим, проте, що перероблювати повістеві твори на драматичні й кіно-сценарії й навпаки, а так само драматичні твори на кіно-сценарії й навпаки, можна тільки за згодою автора або його правонаступників;

3) уміщення окремих уривків і повний передрук літературних та інших творів, знімків, рентгенограм тощо в наукових, політично-освітніх і шкільних збірниках та наукових творах з обов'язковим зазначен-