Сторінка:Збірник Законів та розпоряджень робітничо-селянського уряду України за 1929 рік. Відділ 1. Ч. 1-13.pdf/284

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


савши до реестру, що його провадять органи Народніх Комісаріятів Освіти УСРР та АМСРР, кому слід.

Реєстрація твору є доказ початкового моменту, від якого починається реченець авторського права, але ця реєстрація не перешкоджає третім особам заперечувати авторське право на зареєстрований твір.

Відмова зареєструвати твір не позбавляє заінтересованих осіб права встановлювати, в разі потреби, час видання твору іншими способами.

Порядок реєстрації встановлюють Народні Комісаріяти Освіти УСРР та АМСРР, кому слід.

15. По смерті автора авторське право переходить до його спадкоємців на 15 років, лічачи від 1 січня року смерти автора, крім випадків, передбачених в арт. арт. 11, 12 і 13, коли авторське право переходить до спадкоємців лише на нескінчену по день смерти автора решту встановленого законом реченця.

Грошеву оцінку авторського права, що переходить до спадкоємців автора, не включається до загальної оцінки спадкового майна, коли вираховується податок із спадщини.

Увага. Коли через політичний чи культурний гніт за дореволюційних часів автор або його спадкоємці позбавлені були змоги використати своє авторське право, то зазначений в цьому артикулі реченець, за який авторське право переходить до спадкоємців автора, можна продовжувати. Таке продовження реченця можна робити за спеціяльною кожного окремого разу постановою Ради Народніх Комісарів УСРР. При цьому реченець можна продовжити з таким розрахунком, щоб спадкоємці могли користати з авторського права найбільш 15 років від часу, коли настала змога авторське право використати.

16. Авторське право, в частині або в цілому, можна перевласнювати за видавни-