Сторінка:Збірник Законів та розпоряджень робітничо-селянського уряду України за 1929 рік. Відділ 1. Ч. 1-13.pdf/287

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


23. Коли видання твору або прилюдне виконання драматичного, музичного, музично-драматичного, кінематографічного і хореографічного твору, а так само пантоміми не буде здійснено в реченець, зазначений у законі або договорі (арт. арт. 21 і 22), то видавництва, установи, організації й особи, що уклали відповідні договори, повинні виплатити авторові повністю обумовлений гонорар, а чинність договору, на заяву автора, закривається.

24. Допускається укладати договір, що за ним автор обов'язується подати видавництву в певний реченець і в обумовленому вигляді твір, що на час укладання договору ще не має об'єктивної форми; укладаючи такого договора, автор тим самим передає видавництву виключне право на видання цього твору. До таких договорів прикладається правила арт. арт. 17 — 23 цієї постанови.

25. Набуті від авторів права на видання або на прилюдне виконання творів, видавництва, установи, організації й особи можуть передавати іншим видавництвам, установам, організаціям та особам тільки з писаного дозволу автора або його правонаступників.

26. Автор має право до повної збірки своїх творів включити твори, що право на їх видання або прилюдне виконання він передав будь-яким видавництвам, організаціям чи особам.

27. Видавець і видовищне підприємство не мають права з свого розсуду робити за життя автора без його згоди будь-які доповнення, скорочення й взагалі зміни ні в самому творі, ні в його заголовкові, ні в зазначенні на ньому імени автора. Видавець так само не має права за життя автора без його згоди додавати до творів ілюстрації.

28. Видавництва, організації й особи, що набули авторське право, мають, оскільки це подібно для оборони їхніх прав за договором, щодо автора і третіх осіб авторське право на твір, з тими винятками, що їх установлено в законі або договорі.

29. Народній Комісаріят Освіти УСРР, порозумівшися з Народнім Комісаріятом Пра-