Сторінка:Збірник декретів, деклярацій і постанов Галицького Революційного Комітету. Випуск I. 1920.pdf/14

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


Тимчасова інструкція для повітревкомів.
Ч. 1.

Хуткість подій на галицькому фронті покладає на політичні органи арміі завдання організувати тимчасові органи Радянськоі Влади на місцях.

З огляду на те, що старий адміністративний поділ Галичини ріжнився в корінню від адміністративного поділу Росіі, або Наддніпрянськоі Украіни, треба звернути на те, що в Галичині не має таких одиниць адміністративних, як волость, губернія і область, а натомісць адміністрація ділиться на три категоріі: село, повіт і центр.

Кожда адміністративна одиниця в Галичині мала свій катастральний поділ, і мала точно означені межи поширення своіх впливів адміністрування.

Вводити які небудь зміни в формальному адміністративному поділі Галичини є непобажаним і поки-що шкідливим; приймаючи стару форму (як це зроблено скрізь в Р. С. Ф. С. Р. і У. С. Р. Р.) надати ій Радянський зміст в такий спосіб:

Село.

Політичні робітники Червоноі Арміі або післані відповідальними центральними установами, по заняттю села, скликають для виборів Ревкому громадське віче (сільский сход) на якому мають право брати участь тільки трудові сільскі елєменти, — безземельні і малоземельні селяне, — відкликаючи від участи тих, які користуються наємною працею або займаються спекуляцією.

Примітка: Ревком складається в селах до 2000 душ — з 3 член., понад 2000 душ — з 5 член.

Ревкому села віддається вся повність революційноі влади в межах села, а саме: виконання всіх справ доручених вищою владою так військовою як і цівільною, додержування в селі ладу й революційного порядку, боротьба с контр-революцією, дезертирством, грабунками і т. д.

Всі попередні сільські апарати і представники влади (гміни, війни, комісари, і т. д.) касується і роспускається, всьо майно, канцелярію, касу — перебірає новообраний Ревком.