Сторінка:Збірник декретів, деклярацій і постанов Галицького Революційного Комітету. Випуск I. 1920.pdf/16

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
б) Повітревкоми:

Призначуються безпосередньо Галревкомом через Поарми. До приізду таких в дану Повітову місцевість, обмежитися представником від військові влади з арміі і, по рекомендаціі робітників і біднішого населення, втягнути 2–3 представників с повітового міста i повіта (а також с підпольних комуністів) для помочі і посередництва між населенням і армією.

Завданням такого часового міського органу до приізду дійсних представників с Поарма була-б тільки інформація населення про мету приходу Червоних в Військ, підрахунок майна і т. д.

З хвилею приїзду в дану повітову місцевість людей, призначених Галревкомом посередньо через Поарм, вся революційна влада в повіті переходить в руки Ревкому.

Примітка: Бажаним дуже є, щоби Поарм у повітових містах своєі сфери в склад Ревкому давав одного представника, ознайомленого із сістемою Радянського будівництва і володіючого одною з місцевих мов — украінською чи польскою і єврейською.

Повітревком виділяє підвідділ мійського управління, себто орган, який спеціально займається містом, і підвідділ повітового управління. Для обох підвідділів істнує спільна канцелярія, спільна каса, спільне керовництво Ревкому.

З огляду на се, що в містах населення живе компактною масою, що поділ на спеціальні кляси бувби тут більш трудний і т. д., треба дуже пильно уважати, щоби влада була виключно класовою, яка проводила-б діктатуру пролєтаріату, дуже пильно уважати, щоби відразу не вносити „бургфріден“ до краю, ало гостро робити клясове розслоєння, даючи всім буржуазним слоям одразу почути тверду пролєтарску руку.

В Повітревкомах з самого початку утворювати такі відділи:

1. Відділ Управління.

(секретарський) через який ведуться всі зносини з вищими органами влади, через який видаються всі накази, роспорядження, інструкціі, словом де зосереджується вся канцелярійна праця, і праця по охороні спокою, міліція, зв'язок і т. д.,