Сторінка:Збірник декретів, деклярацій і постанов Галицького Революційного Комітету. Випуск I. 1920.pdf/9

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Тому касується присягу і на іі місце в міру потреби впроваджується урочисте приречення, а вкти станові передається виключно становим аідділам для впису шлюбів, народжень і смерти.

6. Школа відділяється від церкви, себ-то наука релігіі проголошується приватною справою тому викладання іі не допускається у всіх державних, публічних, а також тих приватних школах, котрі мають на меті загальну освіту.

7. Касується всі привілеї і допомоги для церкви так з боку держави, як від її місцевих і автономних установ, а всі церковні і релігійні товариства підлягають загальним постановам про приватні товариства і спілки.

8. Забороняється церковним і релігійним товариствам примусове накладання і стягання податків, дачок, а також уживання примусових засобів чи кар у відношенню до своіх членів.

9. Церковні і релігійні товариства не мають правноі особности і не можуть володіти власністью.

10. Всі маєтки істнуючих в Соціалістичній Радянській Республіці Галичини церковних і релігійних товариств, проголошується народним добром.

Будинки і предмети призначені спеціально для цілів богослуження передаються окремими постановами мисцевоі чи державної Влади в безплатне користування відповідних релігійних товариств.


Голова Галицького Революційного Комітету

Член-Завідувач Відділом Внутрішніх Справ

Член-Секретарь

Серпня 1-го дня
1920 р.

м. Тернопіль.


Постанова ч 1.

Про грошові знаки.

§ 1. З менту встановлення Революційної Влади в тих повітах Галичини, які очищені від польско-петлюровських білогвардейських банд, нормування обмінноі вартости всіх грошових знаків, які находяться в грошовому обороті, належить