Сторінка:Збірник законів та розпоряджень робітничо-селянського уряду України, 1932.pdf/100

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


2. Запропонувати Народньому комісаріятові освіти УСРР забезпечити навчання латинізованою абеткою учнів по школах народів арабської письменности і роботу в політично-освітніх установах для них.

3. Для керівництва роботою щодо запровадження в УСРР латинізованої абетки для народів арабської письменности зорганізувати при президії ВУЦВК Комітет латинізованої абетки для народів арабської письменности.

Доручити Народньому комісаріятові освіти УСРР, разом з Центральною комісією національних меншостей, подати на затвердження ВУЦВК проєкта устави про зазначений комітет і персональний склад його.

Харків, 20 лютого 1932 р.

Голова ВУЦВК Ю. Войцехівський. Заст. голови РНК УСРР Сербиченко. За Секретаря ВУЦВК О. Пилацька.

Оголошено в «Вістях ВУЦВК» 20 лютого 1932 р. № 42.34. Про заряд студентськими гуртожитками у м.м. Харкові, Києві, Одесі та Дніпропетровському

Щоб встановити безпосередню відповідальність урядництв і вищих шкіл за стан студентських гуртожитків у м.м. Харкові, Києві, Одесі та Дніпропетровському, Всеукраїнський центральний виконавчий комітет і Рада народніх комісарів УСРР постановили:

I.

1. Централізовані студентські гуртожитки в м. м. Харкові, Києві, Одесі та Дніпропетровському вилучити з-під заряду міських рад.

Ці гуртожитки, коли вони обслуговують студентів декількох вищих шкіл того самого урядництва, передати під безпосередній заряд даного урядництва. Інші гуртожитки є під безпосереднім зарядом окремих вищих шкіл.

II.

2. Арт. арт. 2, 6, 10, 12, 15 і 16 „Устави про студентські гуртожитки“ (Зб. Зак. УСРР 1931 р. № 1, арт. 2) ухвалити в такій редакції:

„2. Студентські гуртожитки організується при окремих вищих школах і вони є під безпосереднім зарядом цих шкіл.

У м. м. Харкові, Києві, Одесі і Дніпропетровському студентськими гуртожитками, що обслуговують студентів декількох вищих шкіл того самого урядництва, безпосередньо заряджає дане урядництво. Для порядкування такими гуртожитками відповідні урядництва організують управи студентських гуртожитків, як самостійні бюджетово-кошторисні одиниці“.