Сторінка:Збірник законів та розпоряджень робітничо-селянського уряду України, 1932.pdf/497

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана


ПОСТАНОВИ ЕКОНОМІЧНОЇ НАРАДИ УСРР.

272. Про проведення в життя постанови РНК СРСР та ЦК ВКП(б) «Про розширення прав заводоуправ у справі постачання робітникам і поліпшенні карткової системи».

273. Про ліквідацію заборгованости колгоспної системи.

274. Про довіз краму на село.

275. Про понадплянову закупівлю хліба в колгоспів, колгоспників та одноосібників.

276. Про реорганізацію управління радгоспами.

277. Про перебіг будівництва маґістралі Москва—Донбас.

278. Підсумки виконання пляну м'ясозаготівель IV кварталу 1932 року та плян I кварталу 1933 року.

 


ПОСТАНОВА НАРКОМЗЕМУ УСРР.

279. Про заходи до запровадження сівозмін у колгоспах.

 




ПОСТАНОВИ РАДИ НАРОДНІХ КОМІСАРІВ УСРР і ЦК КП(б)У.
229. Про підсумки заготівлі с.-г. продуктів за перше півріччя 1932 року.

Виконання централізованих заготівель с.-г. продуктів та сировини за перше півріччя 1932 р. особливо в другому кварталі, не зважаючи на значне зменшення плянів — зірвано. Так, з худобозаготівель виконано 53,2% пляну, масла коров'ячого — 30,8%, яєць — 6,5%, плодоовочів — 3,1%. Ще гірше виконано плян заготівель с.-г. сировини — льону та конопель.

Таке ганебне виконання пляну сталося в наслідок зовсім незадовільної роботи заготівних організацій, недостатнього оперативного керування від відповідних наркоматів і, передусім, через розгубленість місцевих радянських органів та партійних організацій, що замість широко розгорнути масово-політичну роботу навколо виконання зменшених від уряду централізованих плянів заготівель, у багатьох місцях зовсім втратили керівництво заготівлями, поклалися на самоплив, не змогли ефективно використати тих значних ресурсів промтоварів, що їх виділив уряд на стимулювання цих заготівель.

За потреби організованого розвитку колгоспної торгівлі та керівництва нею, на місцях і досі спостерігається випадки протиставлення колгоспної торгівлі виконанню централізованих плянів.

1. Відзначаючи, що зрив заготівель с.-г. продуктів першого півріччя утворює загрозливий стан у постачанні харчових продуктів провідним групам робітництва, зриває експортовий плян і підриває сировинну базу нашої промисловости, Рада народніх комісарів УСРР і ЦК КП(б)У рішуче вимагають від обласних та районних установ і організацій та від кожного члена партії покласти край такому неприпустимому ставленню до виконання найважливіших політично-господарських завдань — заготівель с.-г. продукції,