Сторінка:Збірник законів та розпоряджень робітничо-селянського уряду України, 1932.pdf/500

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


подарно-злочинним та хижацьким ставленням до коня. У наслідок цього зменшення кінського поголів'я й далі є значне.

Невиконання директив про встановлення суворої відповідальности за стан коня в кожному радгоспі, колгоспі, МТС, підприємстві, про ліквідацію знеосібки, про поліпшення догляду й годівлі коня, про відновлення стада — утворило загрозу не тільки дальшому розвиткові, але й збереженню поголів'я. До того ж спостерігається надмірне перевантаження найпрацездатніших, кращих коней, через що найбільший падіж є у цій найціннішій частині кінського поголів'я, що особливо сильно б'є по інтересах сільського господарства.

Особливо незадовільне виконання постанов партії про збереження й розвиток кінського поголів'я РНК УСРР і ЦК КП(б)У відзначають по Одеській області та АМСРР, а також у районах: Нижнє-Сірогозькому, Білозерському, В.-Лепетихському, Бердянському, Царекостянтинівському, Олександрійському, П'ятихатському, Павлоградському (Дніпропетровська область), Володарському, Луганській м/р., Білолуцькому, Н.-Псковському, Троїцькому, Артемівській м/р. (Донецька область), Зінківському, Харківській м/р., Карлівському, Н.-Сенжарському, Вовчанському, Миропільському (Харківська область), Калинівському, Любарському (Вінницька область), Пулинському, Шполянському, Ставищанському (Київська область), Недригайлівському (Чернігівська область), що припустили до особливо великого зменшення й виснаження поголів'я.

Вважаючи за цілком нестерпне подібне ставлення до виконання директив партії про збереження кінського поголів'я, РНК УСРР і ЦК КП(б)У зобов'язують всі облвиконкоми, обкоми, райвиконкоми і райпаркоми забезпечити на ділі виконання цих постанов, максимально посиливши увагу до цієї надзвичайно важливої ділянки народнього господарства, а всіх винних у злочинно-безгосподарному та хижацькому ставленню до коня — притягати до кримінальної відповідальности, як ворогів і шкідників у справі соціялістичного будівництва.

РНК УСРР і ЦК КП(б)У зобов'язують Наркомзем УСРР та його органи на місцях забезпечити на ділі в кожній області, в кожному районі та колгоспі контроль за станом кінського поголів'я, за проведенням у життя директив про ліквідацію знеосібки, за правильним доглядом і ставленням до коня, вчасно виявляючи винних у злісному порушенні цих директив для вжиття до них суворих заходів впливу.

РНК УСРР і ЦК КП(б)У постановили:

1. Тому, що знеосібка в догляді й використанні кінського поголів'я, в роботі далі широко поширена у великій кількості колгоспів, радгоспів та інших підприємств, РНК УСРР і ЦК КП(б)У зобов'язують партійні та радянські організації на місцях вжити настійних і твердих заходів до цілковитого викорінення знеосібки в цій справі, до дійсно постійного прикріплення коня, збруї й воза до колгоспної бригади, а в середині бриґади — до прикріплення певних коней до певних працівників, домагаючись того, щоб