Сторінка:Збірник законів та розпоряджень робітничо-селянського уряду України, 1932.pdf/502

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


виробництві, від одного до 4 коней і тільки цей працівник з своїми помічниками (коли за умовами роботи вони потрібні) виконує роботу даними кіньми.

Доручити НКЗемові УСРР опрацювати з цих питань докладну інструкцію та розіслати на місця.

5. У радгоспах і в усіх інших державних, кооперативних та інших установах, де ті, що працюють конем, є наймані працівники й одержують встановлену заробітну плату — поставити цю плату у сувору залежність від стану коня, приплоду та стану молодняка, практикуючи підвищення зарплати, систему заохочування, преміяльних за добрий стан коня, а також стягнень і грошових штрафів за поганий стан коня й поганий догляд його.

Доручити НКЗемові разом з НКПраці УСРР опрацювати з цього питання точні вказівки.

6. Встановити не менше, як один день на тиждень для відпочинку коней. Обмежити робітний день коня 10—12 годинами (не включаючи сюди обов'язкову двогодинну перерву в середині робітного дня), залежно від стану кінського поголів'я.

7. Зобов'язати облвиконкоми й райвиконкоми після виконання пляну хлібозаготівель і перед розподілом натуральних фондів, забезпечити обов'язкове виділення в усіх колгоспах, поруч насінньових — зернофуражних фондів, забронювавши не менш, як 60% всього фонду на час весняної с.-г. кампанії 1933 року.

Треба звернути особливу увагу на повне використання відходів, полови — як додаткових до зернофуражу кормових ресурсів. З наявними фактами безгосподарного використання відходів треба повести рішучу боротьбу.

8. Зобов'язати НКЗем УСРР налагодити повніший облік стану кінського поголів'я, негайно встановити одержання місячних зведень з областей та районів про рух кінського поголів'я.

9. Щоб докорінно поліпшити постачання збруї, ковочного матеріялу та інших предметів кіндогляду, а також транспортових засобів, доручити НКЗемові протягом місяця опрацювати точну заявку—потребу по всій Україні на ці предмети й подати до РНК УСРР для дання відповідних твердих замовлень промисловості.

10. Вважаючи за особливо небезпечне становище з станом кінського молодняка й з відновленням коней, здійснити такі заходи:

а) неприпускати до роботи жеребних маток — 2 місячі перед і один після вижеребки;

б) категорично заборонити усяку експлуатацію молодняка до двох років, припускаючи після цього до трьох років використання на легких роботах — боронування, недалекі поїздки легкими возами, довіз води;

в) племінних маток і продуцентів використовувати виключно на неважких роботах і поблизу місця їхнього постійного перебування;