Сторінка:Збірник законів та розпоряджень робітничо-селянського уряду України, 1932.pdf/503

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


г) Наркомзем УСРР має встановити широку систему преміювання окремих колгоспів, колгоспних бриґад і одноосібників за гарні наслідки в справі збільшення кінського поголів'я та вирощування молодняка.

11. Наркомзем УСРР має протягом місяця опрацювати заходи, що забезпечували б розвиток племінного конярства у радгоспах та колгоспах, а також у районах, що продукують ремонтного коня й подати на затвердження Раднаркому УСРР.

12. Щоб якнайшвидше відновити живу тяглову силу й зменшити напруженість у навантаженні різною роботою кінського поголів'я, вважати за потрібне, у можливо коротший час, забезпечити значно ширше, ніж досі, використання на роботі в колгоспах та радгоспах волів, для чого рішуче скоротити заріз бичків нового приплоду як всередині господарства, так і на здавання для м'ясозаготівлі, з тим, щоб на м'ясозаготівлі здавати інші роди дрібної худоби.

Поставити завдання коштом проведення всіх цих заходів дістати по УСРР протягом трьох років не менше як 500—600 тисяч робочих биків.

Доручити НКЗемові й НКПостачанню УСРР протягом двох декад опрацювати погоджені заходи в даному питанні та подати на затвердження РНК УСРР.

13. НКЗем УСРР протягом місяця має опрацювати конкретний плин боротьби з масовим захоруванням — епідеміями серед кінського складу, що передбачав би значне зміцнення ветеринарної мережі, поліпшення постачанян медикаментів, розгортання мережі ветамбулаторій, ветлікарень та подати цей плян на затвердження РНК УСРР.

14. Через гостру нестачу кваліфікованого ветперсоналу на Україні, вважати за потрібне підготувати прискореним порядком, з числа найкращих, що добре знають коней, колгоспників-ветфельдшерів і ветсанітарів, пропускаючи перших через річні курси, а других — через чотиримісячні. Підготувати таким порядком на Україні не менше як 800 практиків ветфельдшерів з числа колгоспників і не менше, як 2000 ветсанітарів.

Доручити НКЗемові УСРР разом з Аґітмасвідділом та Відділом кадрів ЦК КП(б)У опрацювати мережу й порядок організації курсів та подати на затвердження Секретаріяту ЦК КП(б)У та РНК УСРР.

15. Відзначаючи неприпустиму бездіяльність органів НКЮсту УСРР та міліції в справі боротьби з фактами злочинно-хижацького ставлення до коня й наявні численні факти безкарности за злочинне ставлення до коня, зобов'язати Наркома юстиції УСРР тов. Полякова протягом декади опрацювати та подати на затвердження уряду проект закону, що забезпечував би виконання ухвалених постанов про охорону кінського поголів'я.

16. Утворити в системі органів Наркомзему УСРР постійну державну інспекцію конярства. Найближчих двох місяців виділити в 150—200 районах з найгіршим станом кінського поголів'я і з можливостями широкого розвитку конярства, постійних районових інспекторів конярства, висунувши