Сторінка:Збірник законів та розпоряджень робітничо-селянського уряду України, 1935.pdf/204

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана


3. Здійснення цієї постанови покласти на Київський та Харківський облвиконкоми, утворивши прийомоздаточні паритетні комісії з представників відповідних райвиконкомів.

м. Київ, 25 червня 1935 р.

Голова Центрального Виконавчого Комітету УСРР

Секретар Центрального Виконавчого Комітету УСРР




83. Положення про секції сільських рад

1. Секції сільських рад провадять свою роботу, як і сільради, на основі законів уряду і постанов органів місцевої влади, для здійснення завдань соціалістичного будівництва.

Секції на основі наданих їм прав здійснюють зміцнення диктатури пролетаріату, колгоспного ладу на селі, державні завдання і викорчовують рештки капіталістичних елементів на селі.

2. Секції працюють під керівництвом сільрад, виконують завдання, накреслені планом, кожна в своїй галузі, і відповідають за свою роботу перед сільрадою. Крім цього, секції здійснюють ряд завдань поза планом, що виникають з практики поточної роботи.

3. Як правило, при сільраді організовуються такі секції.

1) рільництва,

2) тваринництва,

3) культурна й охорони здоров'я,

4) заготівель і торгівлі,

5) фінансова,

6) шляхів і зв'язку,

7) благоустрою,

8) революційної законності,

9) оборонна.

Примітка 1. В селах, де склад сільради невеликий, окремі споріднені по роботі секції можуть об'єднуватись. Наприклад — шляхів і благоустрою, рільнича і тваринницька.
Примітка 2. В селах, де розвинена місцева й кустарна промисловість, де є залізнична станція або інші особливості, можуть бути утворені за постановою РВК або міськради додаткові секції: промислова, транспортна та інш.

4. До окладу секції входять члени й кандидати сільради. До складу членів секції можуть бути також залучені за згодою члени уряду УСРР і СРСР, члени ОВК, міських рад, райвиконкомів.

5. Кожна секція обирає голову і секретаря. Повний склад на чолі з головою секції затверджується сільрадою. На засіданні секції всі її члени мають право ухвального голосу.