Сторінка:Збірник законів та розпоряджень робітничо-селянського уряду України, 1935.pdf/7

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено


мінюють, здаються відповідним архівним органам після спливу п'ятирічного строку від часу виготовлення даних негативів.

Початком спливу п'ятирічного строку вважається 1 січня того року, на протязі якого негатив було виготовлено.

Примітка. Авторське право на фото й кіноматеріали, які здаються до органів архівного управління, зберігається за тими установами, підприємствами та особами, кому вони належать, протягом строків, передбачених у чинному законодавстві про авторське право (ІІ ч. ст. 15 постанови ВУЦВК і РНК УСРР про ЄДАФ УСРР від 5 квітня 1930 року. ЗЗ УСРР, № 10, ст. 105).

5. Фото й кіноустанови та підприємства, а також особи, що займаються фото й кінозйомками, як промислом, зобов'язані вести книги обліку всіх фото й кінонегативів, що їх вони виробляють або переховують. У книгах обліку зазначається час вироблення знімків, їхні порядкові нумери і зміст.

6. Фото й кінонегативи дореволюційного періоду, а також фото і кінонегативи пореволюційного періоду, з дня виготовлення яких минуло 5 років, повинні бути здані відповідним органам Центрального архівного управління УСРР протягом 3-х місяців з дня оголошення цієї інструкції.

7. Переглядає і відокремлює фото й кінонегативи, що підлягають передачі архівним органам, експертна комісія Центрального архівного управління УСРР або експертна комісія місцевого архівного органу, за призначенням Центрального архівного управління УСРР (ст. 22 положення про єдиний державний архівний фонд УСРР).

8. Одібрані експертною комісією негативи (позитиви) негайно беруться на облік відповідних архівних органів і до того, як настане встановлений для даних фотокіноматеріалів цією інструкцією строк здачі, ці матеріали переховуються за відповідальністю даної установи, підприємства чи особи і вважаються включеними в склад єдиного державного-архівного фонду УСРР з моменту взяття їх на облік експертною комісією.

9. Установи, підприємства або особи, зазначені в п. 3 цієї інструкції, не мають права знищувати фото й кінонегативи, що є в них, а також єдині примірники позитивів, що замінюють відповідні негативи, до перегляду експертною комісією Центрального архівного управління УСРР.

Примітка. 1. Перегляд фотокіноматеріалів повинен бути проведений не пізніше одного місяця з дня одержання архівним органом від відповідної установи, підприємства або особи писаної заяви про намір знищити негативи.
2. Продаж фото й кінонегативів (позитивів) для технічної утилізації прирівнюється до їх знищення.