Сторінка:Збірник узаконень та роспоряджень робітниче-селянського уряду України за 1922 рік. Ч. 29-56, дод.pdf/323

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


667. Про продподаткову кампанію 1922-1923 року.

Заслухавши доповідь Народнього Комісару Справ Продовольчих, Третя чергова Сесія Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету, констатуючи виконання Наркомпродом продподаткових робот в згоді з постановою з другою Сесією ВУЦВК'у від 27-го травня 1922 р., ухвалила:

1. Виявлену, згідно податкових списків виплатників, площу землі, що оподатковується, визнати в розмірі 28.107 тисяч десятин, а число їдців визначити в 23.109 тисяч людей.

2. Кошторис єдиного натурального податку, визначений згідно списків податкових виплатників в 118.009 тисяч пудів житних одиниць, не образовуючи знижок, установлених постановами Презідії ВУЦВК'у та РНК УСРР, та ріжних пільг, в тому числі місцевостям, оповіщеним голодаючими, згідно майнового та соціяльного стану, справним акуратним виплатникам та инших пільг - затвердити.

3. Відзначаючи збільшену продподаткову роботу місць, правильно та широко переведену кампанію, що утворило доброзичливе відношення селянства до виконання продподатку, зобов'язати:

а) Презідію ВУЦВК'у видати відозву до селян, відзначивши доброзичливе виконання ними податку, про необхідність виконати свій обов'язок перед Робітниче-Селянською Республікою в розмірі 100%.

б) Наркомпрод - прискорити збір продподатку, обраховуючи закінчити його вповні та вчасно.

в) відзначаючи цілком правильну роботу Наркомпроду по збору продподатку та зважаючи на величезні перешкоди, що шкодять наміченому плану робот НКпроду, з'обов'язати Презідію ВУЦВК'у та РНК УСРР вжити дійсних заходів, що до прискорення руху продкомпанії, забезпеченням в найкоротчий термін НКпроду кредітами, грошзнаками, м'якою тарою, достатною кількістю вагонів для нагрузки, до постачання залізниць паливом та утворення за для них запасів, що гарантують вчасний вивіз продподатку.

м. Харків, дня 25-го жовтня 1922 р.

Голова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету

Секретар ВУЦВК'у

А. Іванов.

Оголошено в „Вістях ВУЦВК'у“ від 1 квітня 1923 р., ч. 71.668. Про адміністративно-територіяльний поділ УСРР та про спрощення Радянського апарату.

Заслухавши доповідь про новий адміністративно-теріторіяльний поділ УСРР, III-тя Сесія ВУЦВК'у ухвалила:

1. Прийняти грунтовні засади адміністративно-теріторіяльного поділу УСРР, а саме:

а) Визнати трьохступневу систему адміністративно-теріторіяльного поділу досконалішою, але, зважаючи на політичні та техничні умови, що перешкоджають негайному переведенню реформи, переводити її в порядкові повільности.

б) Установити терен сільської адміністративної одиниці з кількостю населення не менш 1.000 людей; радянської волосної одиниці (району) — від 25.000 до 40.000 людей та повітової (окружної) одиниці — від 400.000 до 600.000 людей.

в) Розробка місцями проекту нового адміністративно-теріторіяльного поділу подається на ствердження ВУЦВК'у не пізніше 1-го січня 1923-го року.