Сторінка:Кобзарь Тараса Шевченка. Частина трета (1895).pdf/197

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
— 187 —

О годинї 10-ій прийшов до М. С. похристосувати ся актор Самарин і переказав єму дуже гарненьку епіґраму Щербини. Ось вона:

Боже! въ какомъ я теперь упоеніи
Сь „Вѣстникомъ Русскимъ“ въ рукахъ.
Что за прекрасныя стихотворенія — Ахъ!
Тутъ Данилевскій, Плещеевъ таинственный
Майковъ — нашъ Флюгеръ поэтъ,
— Лучше же всѣхъ несравненньй, единственный —
Много нелѣпостей здѣсь патетическихъ, [Фетъ!
Множество фразъ посреди,
Много и рифмъ… но красотъ поэтическихъ —

[жди!

24. Ще раз бачив ся з Сергіем Тимофіевичем Аксаковим та з родиною єго симпатичною і ще раз щасливий я!… Чарівний старик! Він кличе мене на лїто до себе на село і я, мабуть, чи встою проти такої спокуси. Хиба що запопадлива полїция не пустить.

Від Аксакова заїхали до В. М. Репнїної, а звідсїль до актора Шумського. Покоштували сьвяченої паски та вестфальської ковбаси — і поїхали до Станкевичів. Нема в господї. Рушили до книгарнї М. М. Щепкина і Т-ва і тут лишили ся обідати. Обід був званний. М. М. справляв вхідчини своєї книгарнї, тим то й задав бенкет московській ученій і лїтературній знаменитости. Що за чарівна отся знаменитість! молода, жвава, манірна, вольна! Тут зустрів я Бабста, Чичерина, Кетчера, Мина, Кроненберґа-сина, Афанасєва, Станкевича, Корша, Крузе і кільки інчих. Зустрів ся і познаємив ся з ними неначе з давно-знаємими людьми, з рідними. За всю отсю повну радість — мушу дякувати мого старого друзяку знаменитого М. С. Щепкина.

О 8-ій годинї вечера пішли до купця Варенцова: музи́ка і аматор в штуцї. Тут я зустрів декого з московських музик і малярів. Послухавши Моцарта, Бетховена та інчих великих репрезентантів чутної гармонїї в 11-ій годинї рушив „во свояси, дивя ся бывшему“.