Сторінка:Коротке звідомлення про діяльності Української Академії Наук у Київі за 1919—1924 рр. 1925.pdf/11

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

минучі заходи, щоб видобутися з наслідків усесвітньої кризи»[1]. Ці двобічні вимоги й лягли в основу організації нашої Академії Наук та і всенької її наукової роботи од початку аж до цього часу, і через те вона й різниться в своєму укладі од инших академій на світі.

Академія наша поділяється на три відділи: I-й історично-філологічних наук, II-й — фізично-(природниче)-математичних і III-й — наук соціяльних.

У першім Відділі — на відміну від академій усього світу — зосереджено насамперед ті парості знання, що мають на меті дослідження українського народу (історія, історія мови та письменства, етнографія, археологія, мистецтво, історична географія). Поруч з тим розроблено і цикл загальних історично-філологічних наук. Усього для першого Відділу Статутом призначено 22 катедри, з яких нині обсаджено вже 17 головніших. Робота Відділу, як нижче буде подано, провадиться головним чином по його постійних комісіях.

Другий Відділ — фізично-математичний — також на відміну від инших академій — звертає особливу увагу на розвиток наук прикладних, а тому поруч з основною класою наук математичних та природничих на йому зорганізовано класу прикладного природознавства. Статут одводить на II-й Відділ 30 катедр, з них обсаджено нині 22. Робота Від-

  1. Там-же стор. 6.