Сторінка:Коротке звідомлення про діяльності Української Академії Наук у Київі за 1919—1924 рр. 1925.pdf/13

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

ганізаційній, але в органічній, що виявила себе одразу вже певними наслідками. Вже звідомлення першого півріччя констатувало, що Академія «являє собою не яку-небудь наукову оазу, не якийсь малий науковий гурток, одірваний од духового життя народу і суспільства, але осередок, огнище наукової праці, до якої широко притягає відповідні наукові сили, працюючи разом на користь народу, або краще сказати — усіх народів, що проживають на Україні, на користь і всесвітньої науки та всієї людськости»[1]. І де далі — робота ця збільшується й притягає до себе увагу наукових кругів та починає ставати відомою й за кордоном.

І безперечно, наслідки роботи могли-б і далеко показнішими бути, як-би не такі тяжкі були для наукового життя обставини недавно пережитого шостиріччя.

Дитина революції, Академія наша, на жаль, зазнала на собі і всіх недогідних умов нашого переступного мінливого часу. Обставини громадського й політичного життя часто руйнували наукові плани, а взагалі хоч і не спинили роботи в Академії, то не давали виявити її на повну міру й подавати результати її на вжиток широким кругам трудящих. Політичні переміни, громадянська війна, що на Україні аж надто довго тяглася, край-

  1. Перший піврік існування Української Академії Наук. Київ, 1919, стор. 6.