Сторінка:Коротке звідомлення про діяльності Української Академії Наук у Київі за 1919—1924 рр. 1925.pdf/15

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

мабуть другого такого прикладу тяжкої боротьби за саму змогу існувати й розвиватись, як коротка історія нашої Академії. А що таки був і розвиток на перекір тяжким умовам — це покаже навіть найпобіжніший огляд здобутків нашої Академії за минуле шостиріччя її існування.

II.
Історично-філологічний Відділ.

Перший Відділ, тепер у складі 19 своїх членів (8 дійсних академиків, 9 позаштатних і 2 директори академічних установ з правами академиків Відділу) почав свою роботу 6 років тому, маючи 3 чоловіка академиків і 6 постійних комісій. Тепер самих установ він має 27, не рахуючи поодиноких учених з спеціяльними дорученнями. Не маючи змоги широко оглянути роботу установ I-го Відділу, обмежімося тільки сумарними відомостями про кожну з них.

Насамперед при Відділі працює три наукових Товариства — Нестора-Літописця, Історично-Літературне (обидва в Київі) та Т-во дослідників укр. історії, письменства й мови (в Ленінграді). Найближче завдання цих товариств, то популяризація тих наукових здобутків, які позначилися в сфері гуманітарних наук, українознавства зокрема. Через те, що умови друку ще й досі не вийшли з критичного стану, жадне з згаданих