Сторінка:Коротке звідомлення про діяльності Української Академії Наук у Київі за 1919—1924 рр. 1925.pdf/18

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

директора проф. Є. Тимченка, зібравши за 6 років своєї роботи по-над 230.000 карток і використавши всі важніші джерела, минулого року приступила вже до систематизації й упорядкування зібраного матеріялу.

Постійна Комісія для складання Історично-Географічного Словника української землі, під керуванням директора проф. О. Грушевського, вибирає матеріял для словника, в формі окремих звісток, зводячи ці звістки в цільні етюди й огляди і складаючи на підставі їх вже статті про окремі селища. Опрацьовано останнім часом Полтавщину, Остерський та Кролевецький повіти на Чернігівщині, Холмщину й Галичину.

Етнографічна Комісія та Музично-Етнографічний при їй Кабінет під керуванням акад. А. Лободи — з одного боку обробляють й популяризують призбираний за попередні часи матеріял, з другого — зробили початок вже систематичним з етнографічного погляду обслідам території України. Систематично одбуваються наукові екскурсії, що дали чимало етнографічного та музичного матеріялу, — останній за допомогою фонографічних записів. Надруковано «Програму для збирання етнографічних матеріялів (О. Курило) й «Програму для збирання відомостей за народніх професійних музик» (К. Квітки) і ин. Але величезний етнографічний матеріял, що назбирався вже в Комісії в формі старих і нових записів, усе ще до-