Сторінка:Коротке звідомлення про діяльності Української Академії Наук у Київі за 1919—1924 рр. 1925.pdf/25

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Вивченням водяної флори й фавни займалася Дніпрянська Біологічна Станція під керівництвом Д. Е. Белінга. Особливу увагу вона звертала на роботи з галузи теоретичної й прикладної гідрології, а також досліджувала рибні багатства Дніпрового басейну та питання, як їх підтримати.

Гідрологічна Секція під керівництвом професора М. Максимовича при діяльній участі проф. Е. В. Опокова регулярно збирає матеріяли з гідрології України і складає докладну гідрологічну мапу.

Діяльність геологічного кабінету й геологічної секції УАН (акад. П. А. Тутківський) була направлена на збирання й оброблення матеріялів з геології, мінералогії, петрографії й палеонтології України. Між иншим досліджено й зібрано відомості про різні корисні копалини, а саме — про славечанський будівельний камінь; досліджені різні руди, буре вугілля, торф, технічні матеріяли, досліджено родовище графіту й залізної охри на Україні і зокрема важливі родовища радіоактивних мінералів. Катедра працює в постійному контакті з цілою низкою державних установ (Гірнича округа, відділ Доброхіма, Сільсько-господарський Науковий Комітет та инш.), музеїв та наукових товариств, видає також свій геологічний журнал. Діяльність зазначених установ об'єднується нарешті Комісією для виучування природніх багатств України під головуванням академика П. А. Тутковського.