Сторінка:Коротке звідомлення про діяльності Української Академії Наук у Київі за 1919—1924 рр. 1925.pdf/26

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Питанням, як природні виробничі сили використати, присвячено ще більшу увагу, й більшість установ II-го Відділу розробляють питання про раціональне використання тих чи инших багатств, про збереження їх та про використання кліматичних і взагалі природніх умов для збільшення запасів живої сили й т. ин.

В цьому напрямкові працює той таки-ж Геологічний Кабінет над питанням про використання корисних копалин, Зоологічний та Ботанічний Кабінети над питанням охорони природи, використовування лісів, лугів і т. ин., про можливості та способи насадження лісів, боротьби з шкідниками й т. ин. Ботанічний Сад провадить між иншим культури технічних та зокрема лікарських рослин. Біологічна станція розробляє питання охорони рибних багатств та риборозведення. Мікробіологічний Інститут, багато опоряджений особистими зусиллями та коштами покійного професора Хв. З. Омельченка, працював у галузі боротьби з шкідниками й паразитами, в галузі патології людини й домашніх тварин та бактеріології. Між иншим переводилися й досліди що-до значіння різних форм годівлі в процесі вгодування тварин.

Катедра народнього здоров'я й соціяльної медицини, в особі академика О. В. Корчака-Чепурківського шляхом статистичним вивчала стан здоров'я людности на Україні й зокрема — роз-