повсюдження пошесних і соціяльних хороб. Саме тепер провадиться особливе дослідження періодичности дитячих хороб. Праця йде у тісному звязку з Медичною Секцією УАН, що об'єднує наукову діяльність українських лікарів Київа.
Питанням практичного використовування природніх виробничих сил України присвячена також праця Геофізичної Комісії Фізично-географічного Інституту під керівництвом академика Б. І. Срезневського. Тут, крім звичайних метеорологічних спостереженнів та завбачання погоди, провадяться ще досліди, що стосуються до народнього господарства. Так переводилися систематичні дослідження метеорологічних ознак посушливости, причому особливу увагу звернено було, щоб визначити випарювання води, а на це винайдено спеціяльного «перекинутого» випарювача. Переводилися досліди поводей в наших річках та досліджування граничних злив, і в звязку з цим перероблено метеорологічні основи гідротехнічних вирахувань.
Проте, в одміну від инших академій, до складу II-го Відділу УАН належали й катедри прикладного природознавства та й взагалі немало установ спеціяльно присвячених розробленню того, як використовувати природні виробничі сили. Така, наприклад, катедра акліматизації (акад. М. Т. Кащенко, завідуючий Київським Акліматизаційним Садом), що займається акліматизацією плодових дерев й спеціяльною культурою різних лікарських