Перейти до вмісту

Сторінка:Коротке звідомлення про діяльності Української Академії Наук у Київі за 1919—1924 рр. 1925.pdf/28

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

рослин. Цілу низку лікарських рослин вже цілком акліматизовано, крім того, виведено культурні різностаті наперстянки (Digitalis purpurea L.) та валеріяни (Valeriana exaltata Mikan) з надто великим корінням. Роблено спроби здобувати опіум новим способом та з нових рослин. Переводиться хімічне, фізіологічне та кліматичне дослідження здобуваних продуктів.

Катедра Біології сільсько-господарчих рослин під керівництвом академика Е. П. Вотчала досліджувала техніку і теорію підсочки в звязку з організацією на Україні виробництва каніфолі й терпентина (що раніш одержувалися виключно з-за кордону) та організувала спеціяльні науково-технічні курси інструкторів підсочної справи. Крім того, катедра досліджувала стан лісового господарства в Київському районі й розробляла цілу низку питаннів, звязаних з селекцією сільсько-господарських рослин, проробляла досліди електро-фізіології дерева, руху пасоки і фізіології смоловіддільчого апарату.

Гідрологічна Секція УАН розробляла в своїй гідро-технічній підсекції (проф. М. Максимович) питання про використання води Дніпрянського басейну, особливо в звязку з планом електрифікації, та в меліоративній підсекції, під керівництвом професора Е. В. Опокова, розробляла різні питання меліорації.

Низку конкретних технічних завданнів розробляла також катедра хімічної технології