Сторінка:Літопис революції. № 3 (48) (1931).pdf/88

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Радянський апарат в Олександрії не налагоджено й не ін­структовано. Немає робітників. Очевидно, ЦК партії на цей район не звертає ніякої уваги.

Есери — ліві та українські—міцно засіли в бригаді та око­лишніх волостях. В загоні Григор'єва є „Інформаційне бюро“, щось на зразок есерівського політуправління бригади, утво­рене за постановою політробітників бригади здебільша лі­вих есерів. Бюро має вагон - друкарню, де друкують листовки, відозви з есерівськими вигадками (протести околишніх во­лостей тощо). Хоч у районі є чимало серйозних есерівських робітників, але це бюро, на щастя, працює мляво. Бюро має зв'язок з есерівським ЦК України та Росії. Есерівські робітники без перешкод пробувають у загоні. На з'їзд комосередків фронту прибули помилково від Григор'єва 60 деле­гатів (думали, що з'їзд політробітників). Вони ухвалили резолюцію протесту проти арешту есерівських ватажків.

Ліві есери покладають великі надії на григор'ївський загін, а на миколаївському партійному з'їзді ухвалили резолюцію „зробити григор'ївський загін центром військових сил під.прапором партії і закликати всіх членів партії записуватися до григор'ївського загону“. „Батько“ Махно також присилав зв'язок до Григор'єва.

Проте, лівоесерівська агітація особливого успіху в пар­тизан не має. Не зважаючи на те, що есери „з шкури лізуть“, партизани кажуть: „Ми більшовики“. Настрій частин бадьо­рий, революційний, але рівень їхньої політичної свідомости дуже низький.

Григор'єв — український есер і намагається не пустити до комуністичної партії своїх партизанів.! Він честолюбний, хитрий, з тонким політичним чуттям. Це видно з його уміння зважати відбіжне бажання німців з Херсонщини додому, на основі якого він їх примушував відступати не стільки реаль­ною силою, скільки психічним впливом, погрозами. Григор'єв ворог комуністичної тактики, але, бачачи неминучість ско­ритися комуністичній радянській владі (досвід Муравйова) — йде на поступки. Він хоч і бурчить, але піддається натискові політкома, який вже підписує всі папери. Якщо буде зв'язок політкома з центром та його натиск на Григор'єва його можна взяти до рук. Справедливо іронізує Григор'єв, що йому надіслали політвідділ Реввоєнради та політдив — одразу двох політкомів і що йому десятки інстанцій дають рівнобіжні розпорядження („прислали 30 комісарів, комісії, телеграми, крім потрібних чобіт").

Треба: 1) терміново прислати до бригади та в околишні волості комуністів - організаторів; 2) потрібні німецькі аґіта­тори для роботи серед місцевих колоністів, що настроєні