Сторінка:Літопис революції. № 3 (48) (1931).pdf/90

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

В наказі № 1 з 13 березня, оголошуючи про призначення себе „З наказу Тимчасового уряду України“ на командувача першої бригади першої радянської задніпровської дивізії, Григор'єв повідомляє всіх червоноармійців Херсонщини та Таврії, що „загони переформовується в полки“ й що треба безумовно виконувати „всі вимоги Тимчасового уряду та вказівки Тимчасо­ вого керівництва для організації війська“.

На командувача 1- го Верблюзького полку призначено Горбенка, — 2- го херсонського — Ясинського, 3- г о таврицького — Мосенка, артилерійського дивізіона—Соловйова, важкої батареї — Тука, легкої батареї — Кабузана.

На начальника штаба бригади призначено було Тютюнника. Всі, крім Тютюнника, на своих посадах вважалися з 1 січня 1919 р., а Тютюнник — з 12 березня[1].

Далі, в наказі № 1, як і в дальших, чітко зазначено було на потребу дотримуватися штатів, здавати начальникові поста­чання зайву зброю, умундирування тощо. Акуратно оголошува­лося накази фронтового командування, а також і декрети Тим­ часового робітниче - селянського уряду України.

В наказі № б з 23 березня згадується, що утворено 4 полк бригади (комполка — Мосенко, а замість нього 3 -м полком — Павловський).

В наказі № 7 з 28 березня зазначено про приєднання до бри­ гади 30 панцерного загону Російської федеративної республіки (3 панцерники тощо). Тут таки оформлено прибуття до бригади (з 27 лютого) політкома Ратіна та його секретаря Кляра..

В наказі № 8 з 1 квітня повідомлялося про приєднання до бригади Григор'єва з 31 березня 5 тилігульсько - березанського радянського полку.

В наказі № 9 з 2 квітня Григор'єв, незважаючи на вказівку штаба дивізії при неприйнятність позаштатних формувань, ого­лошує 4 полк „резервним“.

В тому ж наказі повідомлялося при прибуття до бригади т. Савицького та про призначення його на пом. нач. штаба опе­ративної частини[2].. Ця зовнішня підлеглість нас не заспокоювала. Як неоднора­зово доведено вище, ми не довіряли Григор'єву, намагалися оточити його своїми людьми й усунути від командування. Проте людей підхожих не було, а усуненню вередливого та ненадійного ота­мана заважали бойові обставини.

 
  1. До речі, не з'ясовано, звідки він потрапив до бригади; ми не догля­діли цього призначення, а пізніше.виявилося, що Тютюнник був основний надхненець та організатор григор'ївської зради.
  2. Савицький — був боротьбист; прислали його до нас з Києва за зго­дою ЦК для посилення контролі над григор'ївським штабом.