Сторінка:Михайло Драгоманов. Рай і поступ. 1899.pdf/37

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

і ти признаєш, що я, Яве, я твій спаситель, твій увільнитель. Замісто міди я покладу (у тебе) золото, замісь заліза покладу срібло, а мідь на місце дерева, залізо на місце каміня. Старшим над тобою я поставлю мир, а урядником — правду. Не буде в стороні твоій мови за провину, ані за руіну. Стіни твоі ти зватимеш Спасінєм, а ворота твоі — Славою. Не сонце світитиме тобі в день, не місяць сиятиме тобі в ночи: Яве світитиме тобі вічно, твій бог буде тобі світлом!“ (Ісаіі, гол. 60, ст. 10–21). Трохи далі в тійже книзі Яве говорить Жидам: „Чужинці пастимуть ваші стада, сторонні люде будуть вашими хліборобами і виноробами, а ви будете попами Єгови, вас зватимуть слугами нашого бога, ви вживатимете богацтво (чужих) народів, ви вбирати ся мете в йіх окраси, — за сором ваш ви матимете подвійну надгороду.“ (Гол. 61, ст. 6–7).

Далі ось як чудово малює ся будуще житє Жидів: Яве говорить;

„Дивіться, я сотворю нове небо і нову землю; про минуле не буде й спомину… Дивіться, я сотворю Єрусалим, повен веселости, і нарід єго, нарід радісний, і сам я хочу радувати ся Єрусалимом і мати приємність, дивлячи ся на мій нарід“.

„Там не буде вже чути плачу, ні викликів суму. Там не буде вмирати дитина новороджена, ні старий перед віком. Наймолодче