Сторінка:Михайло Драгоманов. Рай і поступ. 1899.pdf/60

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

на дванацять тисяч стадій (стадія, грецька міра, рівнала ся нашим 90 сяжням), довжина, ширина і вишина єго однакі. І змірив мур єго на 140 ліктів людськоі міри. А був мур той збудований з яспісу, а місто с чистого золота, подібного до чистого скла. А підвалини міського муру вкрашені всяким дорогим камінєм. Перша відвалина яспіс, друга сафір, третя халкидон, четверта смараґд, пята сардонік, шеста сард, сема хрізоліт, осьма берія, девята топаз, десята хрізопаз, одинадцята гіякинт, дванадцята аметист. А дванацять воріт то дванацять перел. Кожді ворота з одноі перлини. А вулиця міста то золото чисте, прос'яйне, як скло.

„А храма я не бачив у нім, бо Пан Бог Вседержитель єго храм і Ягня (Христос, бо єго вбито, як ягня, принесено в жертву богу), і не потребує то місто сонця, ні місяця, аби світили в нім, бо слава божа освітила єго, а світильник єго Ягня. А народи, що будуть спасені, ходити муть у світлі єго, а царі земні принесуть славу і честь свою до него. А ворота єго не будуть запирати ся днями, бо ночи там не буде. І принесуть славу і честь народів до него. І не ввійде в него ніщо погане, ані той, хто робить гидоту і неправду, а лишень (увійдуть) ті, що записані в книзі житя.

„І показав мені (ангел) ріку води житя, чисту та ясну як кришталь, що виходила с престола божого та Ягняти. А посеред ву-