Сторінка:Михайло Драгоманов. Рай і поступ. 1899.pdf/66

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

Межи євангельськими проповідями про те, як добути царство небесне, є такі, що знищили би всяке громадське житє, як би всі люде йіх сповняли. Такі напримір отсі слова:

„Не збирайте собі скарбів на землі, де міль і ржа перейідає, де злодіі підкопують ся і крадуть, але збирайте собі скарби на небі, де ні міль ні ржа не перейідає і де злодіі не підкопують ся і не крадуть, бо де ваш скарб, там буде і серце ваше.

„Ніхто не може служити двом панам, бо або одного буде ненавидіти, а другого любити, або одному стане щиро служити, а про другого недбати. Не можете служити богови і богацтву.

„То-ж кажу вам: не турбуйте ся для душі вашоі про те, що́ вам йісти і що́ вам пити, ані для тіла вашого, в що́ вам одягнути ся. Хиба душа не важніща від страви, а тіло від одежі? Подивіть ся на птиці небесні: вони ані сіють, ані жнуть, ані збирають у комори, а батько ваш небесний годує йіх. А ви хиба не ліпші від них?… І про одежу чого турбувати ся? Подивіть ся на польові ліліі, як вони ростуть! Вони не працюють, ані прядуть. Але, кажу вам, що і Соломон в усій своій славі не одягав ся так, як кожда з них. Коли ж траву польову, що сегодня є, а завтра єі кинено в піч, так одягає бог, то на скілько ліпше вас одягне, маловіри!