Сторінка:Наукові установи та організації УСРР (1930).pdf/16

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

УСРР, і дальші роботи з археології та вивчення взаємовідносин України з країнами Сходу в історичній перспективі. Передбачається взяти участь у роботах відновл. колишн. Археолог. Інституту в Костянтинополі.

КИЇВСЬКА ФІЛІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АСОЦІЯЦІЇ СХОДОЗНАВСТВА
Київ, вул. Короленка № 54

Засновано 1925 року. Має два відділи: історично-етнологічний з тюркологічною комісією і політико-економічний, поділений на секції (Радянського, Ближнього, Середнього й Далекого Сходу) та комісію для вивчення права й конституції східніх країн, експортових ресурсів України, природніх продукційних сил Радянського Сходу і інш. На чолі стоїть правління з 7 членів і 3 кандидатів. Голова Правління — проф. О. Синявський, вчений Секретар — проф. В. Юденіч. У роботі Асоціації бере участь близько 100 душ — її членів.

Фінансує Асоціяцію НКОсвіти. Дослідчі роботи: «Українська спиртова промисловість і східні ринки спирту». «Цукор Київщини на східніх ринках», «Експорт продуктів млинарської промисловости з Лісостепу України на Ближній Схід». Праці публікується в бюлетені Асоціації і в журналі «Східній Світ» у Харкові.

Надалі накреслено роботи: «Експорт другорядних продуктів харчової, лісової, нафтової і інших видів промисловости УСРР та СРСР».

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ЕТНОГРАФІЧНЕ ТОВАРИСТВО
Київ, бульвар Шевченка, 14

Засновано 1924 р. (з Київського реорганізовано на Всеукраїнське в 1928 р.). Складається з 3 комісій: 1) наукової, 2) музейної, 3) організаційної та фінасової, і двох секцій: польської і єврейської. На місцях товариство має свої відділи і етнографічні гуртки. Об'єднує 300 наукових діячів у царині етнографії.

Бюджет товариства складається з членських внесків.

Товариство робить систематичні дослідження в царині народнього побуту по різних пунктах УСРР: 1) народня архітектура, 2) пережитки примітивної техніки, 3) колективність у народньому побуті, 4) святкові й обрядові звичаї, 5) народня лічба й міра, 6) народня медицина, 8) побут національних меншостей, 9) стаціонарне монографічне дослідження с. Українка.