Сторінка:Наукові установи та організації УСРР (1930).pdf/167

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

Фінн (зав. від. ембріології); наукові співробітники: А. М. Окснер, Д. Я. Персідський, Є. М. Бордзиловська, М. В. Чернояров, асистент О. Д. Вісюліна і вчений садівник М. В. Дубовик. Інститут у віданні Укрнауки; бюджет на 1928 р. коло 30.000 карб. Теми робіт: дослідження торфових і листвяних мохів України; акліматизація та заведення в культуру нових рослин. Інститут брав участь в експедиціях на Маріупільщину, в Забайкалля та Надморську область для вивчення дерев, чагарників і для збирання насіння. Результати роботи друкує у виданнях УАН, в «Вестнике Киевск. Ботан. Сада», виданнях Всесоюзної Академії Наук, «Berichte der Deutsche Botan. Gesellschaft» (Німеччина), «Botanic. Gazette» (Америка). Усього надруковано понад 85 праць.

БІОЛОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. ОМЕЛЬЧЕНКА
Київ, вул. Короленка, 37

Засновано 1919 року. Особовий склад: акад. І. І. Шмальгаузен; наукові співробітники (по спеціяльностях): Н. П. Бордзиловська (мікробіологія), В. І. Балінський, В. В. Брунст, Н. І. Драгомірова (фізіологія розвитку і формотворення). Перебуває у віданні ВУАН; від неї дістає й кошти. Теми дослідів: закономірність ембріонального росту; ембріональний ріст курчати; явища росту у бактерій; явища регенерації і вплив на неї різних факторів; взаємодіяння ембріональних органів. Результати робіт надруковано в «Збірнику праць Біологічного Інституту ВУАН» (вийшло 2 вип.), а також у різних журналах СРСР і за кордоном. Основні напрямки дальшої роботи: вивчання закономірности ембріонального росту; вивчання механізму еволюційних змін, порівняльне вивчання ембріонального росту органів, вивчання механіки розвитку органів.

УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДЧИЙ ІНСТИТУТ ГЕОГРАФІЇ Й КАРТОГРАФІЇ
Харків, вул. К. Лібкнехта, 33

Засновано 1927 року. Склад Інституту: директор проф. Рудніцький С. Л. (заг. географія), в. о. заст. директора проф. Дубняк К. В. (опис. і економ. географія), дійсн. член. Дмитрієв М. І.; наукові співробітники Буцура В. В., Величко Г. І., зав. мап. відділу Скрипник Т. А., картограф Криворотченко Г. Г., асистент Бабяк В. В., Іванчук М. М., аспіранти: Кобзей-Сіяк С. Ю., Гаран Ф. Р., Гаврилова Н. С., Москаленко П. Д., Максакова В. П., Вінницька М. Ю., Кудін О. Г., Танашевич М. М. і Крушельницька С.