Сторінка:Наукові установи та організації УСРР (1930).pdf/178

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
КАБІНЕТ АНТРОПОЛОГІЇ ІМ. Ф. ВОВКА (ВУАН)

Заложений р. 1921; являє собою єдиний в межах УСРР заклад, що працює над вивченням антропологічного типу української людности та найдавніших діб людської культури на території України.

В своїй роботі він поділяється на дві секції — спеціяльної антропології та передісторії. Кабінет зібрав численні антропометричні матеріяли щодо української людности УСРР та й національних меншостей і багаті колекції виробів первісної людини на Україні. Особливо коштовні, з погляду наукового, збірки палеолітичні (інвентар славнозвісного палеолітичного селища в с. Мізині на Чернігівщині, матеріяли з розкопів нової палеолітичної стадії в м. Журавці на Прилуччині й колекції палеолітичних виробів з 7-ми стадій на Поділлі), а надто збірки індустрій мезолітичної доби (північна Чернігівщина, Київщина, Харківщина, Полтавщина та Поділля). Колекції Кабінету мають всесоюзне значіння.

З р. 1925 Кабінет друкує праці методологічного характеру й публікує опрацьовані матеріяли. З 1927 — в щорічнику «Антропологія» (вийшло 2 томи) і з р. 1929 в новій серії «Матеріялів». Науковий персонал Кабінету складається з антрополога Анатолія Зіновієвича Носова (штатний робітн., Керівничий Кабінету), передісторика Михайла Яковича Рудинського (нештатного робітника) та передісторика Марії Степанівни Мушкет (нештатний робітник). Бюджет Кабінету, окрім оплати праці співробітників, становить р. 1929 — 1.120 карб.

ГЕОЛОГІЧНИЙ КАБІНЕТ ВУАН
Київ, Бульвар Шевченка, 14

Засновано 1922 року. Зав. Кабінету акад. Тутківський П. А., керівник над справами кабінету — гірн. інж. Полонський Ф. М.; науковий співробітник — гірн. інж. Василенко П. І. Кабінет виучував корисні копалини України (вапняки, пісковики, фосфорити, бурштини, тощо). Співробітники кабінету брали участь в експедиціях (організованих на кошти трестів і установ) для геологічного здіймання і розвідок польових шпатів, кварцу, лосняку й мергелів. Найближчого п'ятиріччя кабінет гадає працювати в галузі динамічної геології України, палеонтології і петрографії. Друкується: в «Працях Укр. Академії Наук», «Вісті Укр. Від. Геол. Ком-ту» і в виданнях ДВУ. Головні опубліковані роботи: «Кам'яні будівельні матеріяли Київщини», «Узбережжя річки Уборти», коп. мікрофавна України, «Нові геологічні спостереження на Овруччині».