Сторінка:Наукові установи та організації УСРР (1930).pdf/22

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

видано збірник праць № 1, де надруковано до 30 спеціальних робіт. Року 1925-го видано збірник № 2, де опубліковано 31 роботу, і року 1928-го збірник № 3 з 16 роботами. Праці Т-ва обіймають головно справи експериментальної та клінічної медицини, соціальної медицини й гігієни, а також епідеміології та інфекційних хвороб.

Кошти Т-ва складаються з підмог : Шляхової Страхкаси, Мед. Сан, Упр. Півден.-Зах. залізн. і з великих підмог Управління П.-3. залізниць на видання праць

ТОВАРИСТВО ЕКОНОМІСТІВ ПРИ ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ АКАДЕМІЇ НАУК
Київ, вул. Короленка, 45

Засновано 1919 року. Поділяється на секції: Статистичну під головуванням акад. М. В. Птухи; для вивчення народнього господарства України — під головуванням А. І. Ярошевича, і кооперативну — під голов. П. М. Пожарського. Голова Т-ва акад. Б. Г. Воблий, заступник його — проф. Г. А. Кривченко, секретар — А. М. Лапоногов. Т-во має 135 членів (105 дійсних, 12 членів співробітників і 28 кореспондентів).

Свого бюджету Т-во не має. Невеликі організаційні витрати сплачує ІІІ відділ ВУАН.

Т-во розробляє переважно історико-економ. теми, а також робить монографічні дослідження в галузі продукційних сил України. Найважливіші роботи: «Продукційні сили України», «Цукроварницька промисловість України й Росії», «Польський ринок металів», «Торгівля Польщі з Росією й Україною», «Польський ринок хемічних продуктів», «Польський ринок харчосмакових продуктів» — акад. К. Г. Воблого, «Великі установи України», «Капітал у металопромисловості України» - акад. Л. М. Яснопольського, «Еволюція врожайности України за останні 50 років» - проф. Кривченка Г. А., «Україна у світовому господарстві», «Міжнародній хлібний кооператив» — А. М. Лапоносова, «Капіталістична оренда на Україні в польську епоху». — проф. Ярошевича. Праці свої Т-во друкує у виданнях ВУАН. Т-во бере участь в обслідуванні селянського бурякосіяння на Україні і в вивченні території Дніпрельстану.

Т-во опрацьовує і незабаром має видати: «Зернове господарство України від реформи 1861 р. до Жовтневої Революції» — А. М. Лаптоногова, «Птахівництво на Україні» — А. І. Ярошевича, «Чинбарська промисловість України» — С. Г. Ісак'янца і інші.