Сторінка:Наукові установи та організації УСРР (1930).pdf/6

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
ПЕРЕДМОВА

Президія Укрдержпляну поклала на Бюро для вивчення продукційних сил завдання скласти п'ятирічного пляна й виготовити матеріали до генерального пляну науково-дослідчої роботи на Україні.

В роботі над складанням плянів народнього господарства, безперечно на чільному місці повинен стати облік дослідчої бази, що на неї спирається народнє господарство. Тільки бо мавши картину сучасного стану наукової роботи, і можна підійти до справи раціонального плянування науки і всього народнього господарства. Така картина потрібна й на те, щоб здійснити органічний зв'язок і єдність наукової роботи не тільки на самій Україні, але і в союзному й міжнародньому маштабі.

Щоб виконати поставлене перед Бюром завдання, насамперед треба було мати по змозі правдиву картину тих реальних інтелектуальних ресурсів, що є в країні, виявити — в якій царині працює даного моменту кожна установа, які завдання вона собі ставить на найближчий час і які об'єктивні можливості — устаткування та кошти — в неї є, щоб їх виконати.

Ті матеріали, що можна було під той час мати, були вельми недостатні, і перед Бюром постала конечна потреба зорганізувати облік дослідницьких сил і установ України. Беручись до цієї справи, Бюро зробило обслідування, подбавши при цьому за те, щоб як найширше охопити всю ту дослідчу роботу, що провадять на Україні, отже до обслідування і притягнуті були всі урядництва, що мають дослідчі установи. Перші цю ідею підтримали і радо стали до помочи в цій справі Укрнаука, Укр. Акад.