Сторінка:Наукові установи та організації УСРР (1930).pdf/80

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

с.-г. рослин (акад. - Вотчал Є. Ф., спец. — Мина І. Д., Толмачев І. М. і Кекух О. М.); сортознавство (проф. Табенецький О. О., спец. — Шехаєв Р. Д. і Копил С. Є.); спеціальних культур (проф. Малюшіцький Н. К., спец. — Ярошевський П. Є. і Столбін), цитології (проф. Левшін О. М., спец. — Делоне Л. Н. і Фаворський) і цукроносних рослин (уч. спец. — Паншін Б. А. і асистент Щибря Н.). Посада директора вільна; т. ч. обов'язки директора виконує проф. Левшін О. М.

Інститут перебуває під орудою Цукротресту (НТУ ВРНГ СРСР).

Кошти дає НТУ. Річний бюджет — близько 80.000 карб.

Найголовніші роботи в галузі селекції провадилося з питань: здобуття посухотривалих рас головних культурних рослин, спадковости морфологічних і анатомічних ознак буряка, термічного вибору буряка; вибору пшениці через намочування зерна в соляних розчинах, вивчання кількости хлорофілу в с.-г. рослинах і т. інш. В галузі фізіології роботи провадились коло досвідного фізіологічного вивчання сорту в природних умовах, біля вироблення методики цих досліджувань; коло установлення польової фізіологічної діяґностики й розроблення питань фізіології, зокрема важливих у селекційній роботі. В галузі сортоведіння і анатомії роботи провадилися коло вивчання расового складу озимини, анатомії буряка (оксалат кальцію, як анатомічна ознака), вивчання рaс гороху і складання ґербарія культурних рослин. В галузі спеціяльних культур роботи провадилися коло вивчання умов живлення й росту культурних рослин, методики лабораторного й польового досліджування і коло ув'язання наукових даних з практичним хліборобством. В галузі цитології робота провадилася в напрямку коріології та ембріології цукрового буряка, в напрямку штучного добуття мутацій і розроблення методики прищіплювання буряка. У відділі цукроносних рослин поставлено роботи з сорго, кукурудзою, цикорією, земляною грушею і з далією. Роботи інституту надруковано по різних наукових виданнях Союзу (Бюлетень СНУ Цукротресту, «Научно-агрон. Журнал», «Вісник С.-г. науки», «Праця Білоцерківської селекційної станції», і т. інш.

УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДЧИЙ ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ І ОРГАНІЗАЦІЇ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Харків, вул. Карла Лібкнехта, ч. 82

Засновано р. 1928. На чолі інституту стоїть: управа, рада і наукова колеґія. До складу інституту входять катедри й кабінети: а) сільсько-господарська економіка; б) організація сільського господарства з кабінетом вивчання метод аґрономічної роботи; в) усуспільнення сільського господарства з кабінетами: кооперації, колективізації і великих радянських господарств; г) аграрної політики; д) індустріалізації сільського господарства з кабінетом економічного вивчання Дніпробуду; е) землевпорядження та меліорації.