Сторінка:Орест Авдикович. Моя популярність та иньші оповіданя. 1905.pdf/19

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

любовні вірші, але сего не сьміли голосно виповісти], далї приступно і безсторонно писані статї про жіночий рух… критичні оцїнки, біблїоґрафія, шаради, ребуси, поради домашні для господинь, розвідки лїкарські про виховуванє і кормленє дїтий і… моди.

При сїм слові Клявдія, що ще досї тримала на колїнах моди на карнавал, озвала ся перша оживленим тоном:

— О! Як будуть журналї, то абсолютно варто запренумерувати!

Коли паннї Клявдії „Русалка“ в чім не подобала ся, то хиба в тім, що слово „моди“ надрукувала на самім кінци проспекту. Иньша річ, що вона готова була евентуально що-до передплати опонувати Гали, хоча би лише „для засади“. Така опозиція лучаєть ся нераз і в такім невеличкім парляментї, де про презідентуру у веденю нарад і диспут старають ся молода дївчина, вродливий підлїток, і доросла, часом аж переросла „панна на відданю“. Сварка, осьмішуванє себе взаїмне, сплетнї… не переводять ся з дня на день. Зависть і злосливість беруть у таких разах перевагу над здоровим розсудком у словах, поступованю і дїланю таких воюючих героїнь. Практичність і вирахованє старають ся в першій лїнїї паралїжувати благородні пориви молодої душі, щоби веґетувати на кошт і шкоду слабшого, а непорочного елєменту. Звідси й опозиція готова.

— Не про самі моди, — відказала може й за поважно Галя, — але я сама бачу, що часопись має в загалї стійність. Що-до статї, якою запрошують до передплати, признаю редакції повну рацію. Нїчого дивного, що нїби запрошують, а властиво нас формально ганьблять. Бо дотеперішна наша байдужність се справдї скандал… О, я „Русалку“ мушу собі запренумерувати.