Сторінка:Отечественная война против германских оккупантов в 1918 году - сборник документов (1941).djvu/12

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

в наступ і зайняли ст. Берестова; броньований поїзд витримав артилерійський бій у ст. Кислівка; в напрямку на Лозову наші частини перейшли в енергійний наступ, захопивши на ст. Бантишеве 200 полонених, і зайняли станцію Рерберг-Барвінково, села Гусарівка, Григорівка, Дмитрівку; ведучи нічний бій, наші частини нестримно продовжують наступ, витісняючи відступаючого противника на фронті протягом 60 верст; війська, сповнені наснаги; в напрямку до Синельникового наші частини зупинили атаки противника і самі перейшли в наступ; наш броньований поїзд під командою Бондаренко кілька разів обстрілював роботи противника, який намагався відновити зруйнований нами міст у села Василенкове. На фронті Південної армії без змін; наш льотчик Столярський успішно бомбардував броньований поїзд противника під Барвінкове під час атаки; настрій військ бадьорий.

Головком

№ 9. Припис В. І. Леніна Народному комісаріату у військових справах

22 квітня 1918 р.

22 квітня в 11 годині ночі Раднарком ухвалив: запропонувати Військовому комісаріату прийняти негайно всіх залежних від нього заходів для оборони східного кордону Харківської губернії, особливо ж станції Чертково, зайняти яку прагнуть німці та гайдамаки для перерви залізничного сполучення з Ростовом.

Про деталі переговорити зі Сталіним.

Голова Ради Народних Комісарів

В. УЛЬЯНОВ (ЛЕНІН)


в наступление и заняли ст. Берестовая; бронированный поезд выдержал артиллерийский бой у ст. Кисловка; в направлении на Лозовую наши части перешли в энергичное наступление, захватив на ст. Бантышево 200 пленных, и заняли станцию РербергБарвенково, деревни Гусаровку, Григорьевку, Дмитровку; ведя ночной бой, наши части неудержимо продолжают наступление, тесня отступающего противника на фронте протяжением 60 верст; войска, полны воодушевления; в направлении на Синельниково наши часта остановили атаки противника и сами перешли в наступление; наш бронированный поезд под командой Бондаренко несколько раз обстреливал работы противника, пытавшегося восстановить разрушенный нами мост у деревни Василенково. На фронте Южной армии без перемен; наш летчик Столярский успешно бомбардировал бронированный поезд противника под Барвенково во время атаки; настроение войск бодрое.

Главковерх № 9. Предписание В. И. Ленина Народному комиссариату по военным делам 22 апреля 1918 г.

22 апреля в 11 часов ночи Совнарком постановил: предложить Военному комиссариату принять незамедлительно все зависящие от него меры для обороны восточной границы Харьковской губернии, особенно же станции Чертково, занять которую стремятся немцы и гайдамаки для перерыва железнодорожного сообщения с Ростовом.

О деталях переговорить со Сталиным.. - з Председатель Совета Народных Комиссаров В. УЛЬЯНОВ (ЛЕНИН)