Сторінка:Подорож довкола землї в 80 днях.pdf/100

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
XVIII.
 
Пилип Фоґ, Паспарту і Фікс, кождий іде своєю дорогою.
 

В послїдних днях їзди зірвав ся сильний північно-західний вітер і спиняв парохід, а навіть два днї 3-го і 4-го падолиста, тревала невелика буря, в часї котрої віяв дуже сильний вихор, так, що Ранґун мусїв звинути всї вітрила. Скорість парохода значно зменшила ся і всї думали, що він приїде до Гонґ Конґ 24 години по при писанім речинци, а навіть і пізнїйше, єсли не утихомирить ся буря.

Пилип Фоґ приглядав ся розбурханому морю зі своєю звичайною холоднокровностию, хоч оно якби умисне бороло ся з ним. Анї хвилї не насупив ся, а однако 24-годинне припізненє могло би знищити цїль єго подорожи, бо не дозволяло прибути єму в час на парохід до Йокогами. Але сей чоловік без нервів не знав нї нетерпеливости нї нудьги. Міс Ауда, розмавляючи зі своїм товаришем подорожи, помічала, що був такий спокійний як і давнїйше, неначе ся буря була передвиджена і записана в єго „провіднику“.

Але Фікс глядїв на сю річ инакше. Буря подобала ся єму, бо вела за собою проволоку, а она примусила би п. Фоґа задержати ся кілька днїв в Гонґ-Конґ. Небо з вихрами і бурею стало єго союзником, а хоч трохи нездужав, не зважав на се. Він не вважав на се, що єго тїло терпіло від морскої недуги, єго дух розкошував ся безмежним вдоволенєм.

Що-до Паспартута, то легко відгадати, яким гнївом кипів він на сї супротивности. Доси все йшло так